Radomsko przygotowuje się do Dożynek Wojewódzkich. Będą utrudnienia. Gdzie parkować samochody?

Radomsko przygotowuje się do Dożynek Wojewódzkich. Będą utrudnienia. Gdzie parkować samochody? Fot. Google Street View

Święto plonów, strefa militarna, wystawiennicza, koncerty gwiazd, zabawa dla całych rodzin – bardzo atrakcyjnie zapowiadają się Dożynki Wojewódzkie. Impreza odbędzie się w Radomsku w niedzielę, 21 sierpnia 2022 r. Tego dnia w Radomsku będą występować utrudnienia komunikacyjne.

Dożynki będą się odbywać w niedzielę 21 sierpnia w Parku Solidarności i w parafii Świętej Jadwigi Królowej. Organizacja części wystawowo-koncertowej blisko centrum miasta, w zwartej zabudowie wymaga wykorzystania każdego skrawka wolnej powierzchni i ograniczeń w ruchu. Dlatego nie planujmy parkowania przy samym Parku Solidarności. Dożynki Wojewódzkie organizują Urząd Marszałkowski w Łodzi i Łódzki Dom Kultury przy współpracy m.in. z Miastem Radomsko.

Atrakcje

Uroczystości dziękczynno-religijne zaplanowano w Kościele Św. Jadwigi Królowej, część artystyczną i wystawową – w Parku Solidarności i jego najbliższym otoczeniu, korowód przemaszeruje ulicami Św. Jadwigi Królowej, Starowiejską i Armii Krajowej. W imprezie licznie będą uczestniczyć radomszczanie i mieszkańcy powiatu radomszczańskiego. Do naszego miasta przyjedzie też kilka tysięcy gości nie tylko z województwa łódzkiego, by dziękować za udane żniwa i wszystkie plony, które udało się zebrać z pól, uczestniczyć w barwnym korowodzie dożynkowym i wspólnie się bawić podczas koncertów – m.in. Dawida Kwiatkowskiego, zespołu Feel i Raya Wilsona. Koła Gospodyń Wiejskich oraz stoiska gastronomiczne będą serwować dania regionalne i potrawy z grilla. Na stoisku promocyjnym Miasta Radomska nie zabraknie zalewajki i kaszy tatarczanej.  

Parkingi

Parkingi w okolicach Parku Solidarności i kościoła św. Jadwigi Królowej będą zajęte przez pojazdy zaproszonych gości, wystawców i organizatorów. Podobnie jak parkingi przy Urzędzie Miasta i Miejskim Domu Kultury. Dlatego uczestników części wystawowo-koncertowej organizatorzy proszą o skorzystanie z bezpłatnego parkingu na placu targowym. Będzie on dostępny w niedzielę od godz. 14.00.

- Zdecydujmy się na krótki spacerek, by uniknąć nerwowych chwil i niepotrzebnego tłoku przy samym Parku Solidarności. Przygotowanie tak dużej imprezy wiąże się też niestety z ograniczeniami dla ruchu pojazdów, szczegóły podamy niebawem – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Radomsku.

Więcej o:
radomsko dożynki wojewódzkie 2022 parking utrudnienia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE