Radomsko przyciąga kolejne projekty inwestycyjne

Trzy firmy planują rozpoczęcie inwestycji, wartych ponad 60 mln zł, na terenie Radomska.

Trzy firmy planują rozpoczęcie inwestycji, wartych ponad 60 mln zł, na terenie Radomska.
foto ilustracyjne. SXC.hu
PRT Radomsko nabyło działkę o powierzchni  1,9 ha na powiększenie istniejącego zakładu Na nowej działce zakład zamierza wybudować magazyn na cele związane z rozwojem produkcji. Zakład PRT został otworzony w 2013 roku. Spółka systematycznie zwiększa produkcje i optymalizuje koszty. Budowa magazynu za ponad 10 mln zł pozwoli na realizację celów spółki.

Natomiast 19 maja firma Logistyka24 otrzymała zezwolenie na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej w Radomsku. Logistyka24 działająca we współpracy z  Inter Cars SA zrealizuje magazyn części zamiennych do samochodów oraz utworzy call center do obsługi klientów. Nowoczesny obiekt powstanie na działce o powierzchni 5000 mkw., zaś minimalne zatrudnienie wyniesie 10 osób. Realizacja przedsięwzięcia jest przewidywana w latach 2014-2015.

Z kolei firma Press Glass działająca w radomszczańskiej strefie oczekuje na objęcie specjalną strefą ekonomiczną nowych terenów w Radomsku. Resort gospodarki przygotował już projekt rozporządzenia na mocy, którego zostanie rozszerzony zakres terenów objętych strefą. Nowe tereny będą objęte 31 maja tego roku. Na tym terenie firma Press Glass zamierza wybudować kolejny zakład za około 50 mln zł. Zatrudnienie w zakładzie znajdzie ponad 200 osób. Będzie to już 3 inwestycja firmy w Radomsku. Obecnie Press Glass zatrudnia około 450 osób i jest największym producentem szyb zespolonych i szkła dla budownictwa w Europie. W 2012 roku przychód ze sprzedaży netto spółki wyniósł 532 mln zł.

źródło www.terenyinwestycyjne.info

Więcej o:
strefa inwestycyjna zakład strefa radomsko zakład radomsko inwestycja urząd miasta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE