Radomsko: przedświąteczne zakupy pod nadzorem policji i żołnierzy WOT. Dla bezpieczeństwa kupujących

Radomsko: przedświąteczne zakupy pod nadzorem policji i żołnierzy WOT. Dla bezpieczeństwa kupujących Fot. KPP Radomsko

Okres przedświątecznych zakupów już w pełni. To czas, kiedy obok kupujących w galeriach, sklepach czy targowicach przemieszczają się również kieszonkowcy i wypatrują stosownej sytuacji, żeby dokonać kradzieży. O bezpieczeństwo podczas zakupów dbają radomszczańscy policjanci wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

W czwartek na targowisku miejskim w Radomsku można było spotkać policyjno – wojskowe patrole, które miały za zadanie zapewnić bezpieczeństwo podczas przedświątecznych zakupów. Policjanci sprawdzali stoiska sprzedaży choinek i ryb pod kątem źródła pochodzenia towaru i zezwoleń na jego obrót. Bacznie obserwowali też te stoiska, przy których robił się tłok. Z doświadczenia wiadomo, że są to potencjalne sytuacje aranżowane przez złodziei kieszonkowców.

- Pamiętajmy, aby podczas robienia zakupów, szczególnie w takich miejscach jak targowica miejska, torebka była zamknięta i przewieszona przed sobą. Portfela nie należy nosić w tylnej kieszeni, reklamówce czy odkrytym koszyku. To jedne z najbardziej sprzyjających okazji dla złodzieja. W chwili, gdy płacimy, starajmy się też, aby nie pokazywać całej zawartości portfela. Przede wszystkim pieniądze powinniśmy podzielić i rozłożyć w różnych miejscach przy sobie, by w razie kradzieży nie stracić ich wszystkich – mówi Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

- To głównie od nas samych zależy, czy zbliżające się święta będą dla nas radosne, czy z problemami po utracie dokumentów i pieniędzy. Gdyby jednak zdarzyło się, że padliśmy ofiarą złodzieja, jak najszybciej udajmy się do najbliższej jednostki Policji, by zgłosić ten fakt. Pomimo stresu starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów sytuacji, w której mogło dojść do kradzieży. Nie zwlekajmy, bo z każdą chwilą będzie coraz trudniej uchwycić sprawcę. Niech się również nie okaże, że oprócz pieniędzy i dokumentów straciliśmy także kluczyki od auta i nie mamy czym powrócić do domu – dodaje Wojciech Auguścik.

Radomszczańscy policjanci apelują, aby przedświąteczna atmosfera nie uśpiła naszej czujności.

Więcej o:
radomsko święta boże narodzenie zakupy kontrola żołnierze wot policja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE