Radomsko: Ponad 200 zawodników w biegu „Szansa Na 5”

Fot. Klaudia Gajda

W sobotę, 4 grudnia odbyła się piąta edycja biegu „Szansa Na 5 Trzeźwo – Zdrowo – Sportowo”. Lista biegaczy zamknęła się liczbą ponad 220 uczestników. „Szansę na 5” podzielono na Bieg Główny na 5 km, Marsz nordic walking 5 km oraz Bieg Rekreacyjny na 1 km.

„Szansę na 5” rozpoczął Bieg Rekreacyjny w Parku Solidarności, brały w nim udział także dzieci. Zawodnika obowiązywał 15 minutowy limit pokonania trasy. Każdy z uczestników otrzymał  pamiątkowy medal i upominki.

Start i meta Biegu Głównego zlokalizowane były przy ulicy Armii Krajowej na wysokości I LO. Trasa wiodła ulicami Starowiejską, Królowej Jadwigi, Jagiellońską, Piastowską i Leszka Czarnego. Każdego zawodnika obowiązywał limit pokonania trasy 50 minut (bieg główny i marsz 5 km).

- Klub Wzajemnej Pomocy Szansa organizuje bardzo dużo tego typu eventów, a ten bieg jest wisienką na torcie. Sport jest najlepszą alternatywą spędzania wolnego czasu. Trzeba uświadamiać młodzież, że lepiej by właśnie zainteresowali się sportem niż spędzali czas po ławkach, pubach – mówił Dariusz Kopeć, organizator biegu.

Bieg to także integracja środowisk biegaczy, nordic walking i abstynenckich.

Pierwszy na mecie już po 17 minutach i 11 sekundach był Michał Pilarski, kilka sekund później wbiegł Piotr Koń, a chwilę za nim Konrad Chrostowski, czwarty na mecie był Artur Sochacki (I miejsce w kategorii Radomszczanin). Pierwszą piątkę zamykał Szymon Wiktorowicz. Szósta na mecie i pierwsza wśród kobiet była Kinga Pietras (I miejsce w kategorii Radomszczanka).

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Szansa na 5 bieg Szansa na 5 bieg klub wzajemnej pomocy Szansa Bieg Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE