Radomsko pomaga Kubusiowi

W piątek 10 grudnia w sali klubowej Miejskiego Domu Kultury odbył się charytatywny koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku. Dochód z... ››

W piątek 10 grudnia w sali klubowej Miejskiego Domu Kultury odbył się charytatywny koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku. Dochód z imprezy przeznaczony został na ratowanie serca 4,5-letniego Jakuba Zarychty, który choruje na wrodzoną wadę pod postacią hipoplazji lewej komory. Tylko operacja może uratować chłopcu życie. Niestety wiąże się to z ogromnymi kosztami.

 

Zgromadzeni goście po koncercie wzięli udział w charytatywnej aukcji różnych prac plastycznych oraz innych atrakcyjnych upominków. Na licytację wystawiono m.in.: srebrne przywieszki, figurę anioła, piłkę do siatkówki z autografami drużyny Skra – Bełchatów, eko pufę, karnet 10 wejść na basen w Radomsku. Dla tych, którzy lubią unikalne przedmioty prócz obrazów i świątecznych kart na aukcji znalazły się ręcznie zdobione bombki wykonane przez Agnieszkę Badowską.

 

Na imprezie gościło wielu przedstawicieli władz miasta, m.in. Prezydent Anna Milczanowska oraz Przewodniczący Rady Powiatu Radomszczańskiego Krzysztof Zygma.

 

W czasie trwania koncertu i licytacji, co chwilę słychać było śmiech małego Kuby. Chyba nikt nie mógł wyjść z podziwu, że tak chory chłopiec ma w sobie tyle energii do zabawy.

 

Rodzice Kubusia bardzo przeżywają chorobę syna. Jest to dla nich trudne przeżycie, ponieważ każda wizyta, każdy zabieg niesie ze sobą ryzyko poważnych powikłań. Mają jednak nadzieję, że wszystko się uda, a Kubuś będzie mógł żyć jak normalne zdrowe dziecko.

 

Podczas koncertu i licytacji czynny był kiermasz świąteczny, gdzie można było zakupić piękne stroiki oraz ozdoby choinkowe. W trakcie piątkowej imprezy udało się zebrać kwotę około 6 000 zł.

 

W sobotę odbył się kolejny koncert, z którego dochód przeznaczony został na ratowanie Kubusia. W sali kameralnej MDK zebrali się miłośnicy mocnych wrażeń i ciężkiego brzmienia. Dla chorego chłopca zagrały następujące zespoły: Morte, Coldlight Project – Don’t Feel, Loan.

 

Chorego Kubę wsparł również ESBANK Bank Spółdzielczy, który ofiarował 1000 zł na leczenie dziecka, a także radomszczańscy harcerze, którzy podczas festiwalu OPAL zebrali kwotę ok. 2 000 zł.

 

Więcej o chorobie Kubusia można przeczytać TUTAJ.

 

Ally

Więcej o:
kubuś zarychta koncert
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE