Radomsko: Oszuści atakują! Uważajcie na swoje oszczędności!

Radomsko: Oszuści atakują! Uważajcie na swoje oszczędności! Fot. pixabay.com

We wtorek, 30 listopada 2021 roku w ciągu kilku godzin radomszczańscy policjanci otrzymali kilka sygnałów od mieszkańców powiatu, że dzwonili do nich oszuści, którzy próbowali ich przekonać do oddania im swoich oszczędności. Na szczęście dzięki czujności osób starszych do oszustwa nie doszło. Funkcjonariusze apelują o rozwagę przy podejmowaniu decyzji finansowych telefonicznie.

Tym razem oszuści twierdzili że są wnuczkiem lub znajomym wnuczka/córki/syna i pilnie potrzebują pieniędzy, ponieważ uczestniczyli w poważnym wypadku drogowym. Jednocześnie z dramatyzmem w głosie informują swoje ofiary, że aby załatwić wszelkie formalności potrzebne są duże pieniądze.

- Na szczęście, dzisiaj seniorzy nie dali się oszukać. W porę przerwali rozmowę i sprawdzili wiarygodność przekazywanych im informacji. Przypominamy. Schemat działania sprawców za każdym razem jest podobny. Nie daj się nabrać na różnego rodzaju historie opowiadane przez oszustów, którzy pod presją czasu instruują swoją ofiarę jak, gdzie i komu należy przekazać wypłacone pieniądze. Powiadamiajmy Policję każdorazowo o takich telefonach. Bądźmy czujni! Ostrzegajmy innych – apeluje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci apelują do opiekunów osób starszych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym procederze. Ostrzegajmy przed osobami, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i ufność.

- Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni z prośbą o szybkie pożyczenie dużej sumy pieniędzy. Możemy takie tematy poruszać na rodzinnych spotkaniach, rozmowach telefonicznych czy przypadkowych wizytach. Wszystko po to, by w porę ostrzec naszych bliskich. Pamiętajmy - zwykła ostrożność i wiedza o metodach działania przestępców może uchronić starsze osoby przed utratą oszczędności ich życia. Przypominamy, że oszuści bezwzględnie wykorzystują dobroduszność seniorów – mówi Aneta Wlazłowska.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański policja radomsko apel oszustwa wyłudzenie pieniędzy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE