Radomsko na 54. miejscu wykorzystania środków unijnych na inwestycje transportowe 2014–2018

Radomsko na 54. miejscu wykorzystania środków unijnych na inwestycje transportowe 2014–2018

Radomsko znalazło się na 54. miejscu, jeśli chodzi o wykorzystanie środków unijnych na inwestycje transportowe 2014–2018. Zestawienie przygotowało czasopismo jednostek samorządu terytorialnego „Wspólnota”.

Rok 2018 przyniósł historyczny rekord – po raz pierwszy wielkość funduszy wydatkowanych w jednym roku przekroczyła 16 miliardów złotych.

 – Chciałoby się powiedzieć: nareszcie. Bo skoro w budżecie siedmioletnim dla samorządów zapisano rekordowej wielkości fundusze, to najwyższa pora zacząć je wydawać, jeśli chcemy je sensownie wykorzystać, zanim będzie za późno – komentuje prof. Paweł Swianiewicz, współautor rankingu.

W prezentowanym zestawieniu, redakcja „Wspólnoty” przyjrzała się dotacjom ze środków europejskich, z jakich korzystały samorządy w Polsce od 2014 roku (od momentu rozpoczęcia trwającej cały czas perspektywy budżetowej UE), przeznaczonych na inwestycje transportowe. Uzasadnieniem tego wyboru jest fakt, że ten dział obejmuje największą część funduszy unijnych, jakie pozyskują polskie samorządy.

W zestawieniu miast powiatowych, Radomsko znalazło się na 54. miejscu z dotacjami z funduszy UE na transport (2014-18) w wysokości 191,04 zł per capita (na osobę). Inne miasta w powiecie radomszczańskim Kamieńsk i Przedbórz nie wykorzystały żadnych środków i znalazły się na 403. miejscu ex aequo z kilkudziesięcioma miastami w Polsce.

Więcej o:
ranking radomsko ranking wspólnota radosmko rankin czaspisma wspólnota radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE