Radomsko murem za Jurkiem Owsiakiem

Radomszczanie dali wyraz sympatii i szacunku dla założyciela i szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurka Owsiaka. Nie tylko napisali do niego wiele listów z poparciem i podziękowaniem, ale również wysłali w niebo światełko dla Jurka.

Listy do Jurka można było napisać i wysłać w holu Miejskiego Domu Kultury już od godzin popołudniowych 20 stycznia. Akcję prowadzili lokalni wolontariusze Amnesty International - głównie uczniowie radomszczańskich szkół średnich. Warto dodać, że jeszcze przez cały tydzień we wszystkich szkołach średnich uczniowie będą mogli napisać swoje przesłanie do lidera WOŚP.

Przed godziną 20 kilkuset radomszczan zgromadziło się przed budynkiem MDK. - Mimo mrozu postanowiłam przyjść z rodziną, bo jestem wdzięczna za to co Jurek robi dla polskich szpitali, polskiej służby zdrowia, dla nas wszystkich - powiedziała nam jedna z uczestniczek. O godzinie 20 uczestnicy wysłali Światełko dla Jurka, zapalili zimne ognie i wysłali w niebo lampiony. Zdjęcia z wydarzenia zebrane w fotoksiążkę, a także film trafią wraz z listami do Jurka Owsiaka.

Więcej o:
wosp 2019 muremzaowsiakiem światełko dla owsiaka amnesty international list
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE