Radomsko ma nowego wiceprezydenta

Dziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezydent Anna Milczanowska powołała swojego drugiego zastępcę. Nie było zaskoczeniem, że została nim Wioletta Pal. Do tej pory Wioletta Pal... ››

Wioletta Pal została drugim wiceprezydentem miastaDziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezydent Anna Milczanowska powołała swojego drugiego zastępcę. Nie było zaskoczeniem, że została nim Wioletta Pal.

 

Do tej pory Wioletta Pal była osobistym doradcą Anny Milczanowskiej. Teraz w jej kompetencji będzie  oświata, kultura, promocja miasta i współpraca z organizacjami pozarządowymi.

 

Uzasadniając wybór prezydent miasta powiedziała: Potrzeba decyzyjności i sprawności oraz odpowiedzialność za ważne zadania realizowane przez samorząd wymagał rezygnacji z doradcy na rzecz takiego powołania.Kim jest nowy wiceprezydent?


Wioletta Pal - Od urodzenia, co miało miejsce dnia 1 stycznia 1966 r. przy ulicy Lipowej w Radomsku, związana z naszym miastem, z krótką przerwą na magiczny Kraków.

Ukończyła studia wyższe magisterskie na kierunku politologia oraz studia podyplomowe - Zarządzanie Oświatą.
W karierze zawodowej była m.in. rzecznikiem prasowym prezydenta Radomska,  redaktorem naczelnym w telewizji regionalnej NTL,  nauczycielem wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku oraz Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku; członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego w latach 2007-2009.
W Radzie Powiatu zasiadała nieprzerwanie od 1998 roku, m.in. przewodniczyła komisji oświaty, pracowała m.in. w komisjach: budżetowej, bezpieczeństwa oraz rewizyjnej. W związku z przyjęciem nowych obowiązków będzie musiała złożyć mandat radnej.


Redakcja portalu Radomsko24.pl, życzy Wiolettcie Pal sukcesu na nowej drodze zawodowej.

Więcej o:
wiceprezydent wioletta pal
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE