Radomsko gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Od rana na ulicach Radomska można spotkać wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami. To znak, że trwa właśnie 20. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uśmiechnięci wolontariusze WOŚPOd rana na ulicach Radomska można spotkać wolontariuszy z puszkami i czerwonymi  serduszkami. To znak, że trwa właśnie 20. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


W tym roku pieniądze zbierane są  na najnowocześniejszy sprzęt do ratowania wcześniaków i na pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

 

 

 

Pieniążki do puszki. Czerwone serduszko na kurtkę


Wolontariusze, którzy zbierają  pieniądze podkreślają, że radomszczanie  chętnie przyłączają się od akcji. Kwoty, które lądują w puszkach to zazwyczaj kilka złotych ale zdarzają się także "papierkowe pieniądze". - Ja co roku wrzucam do puszki kilka złotych - mówi pani Sylwia. Uważam, że ta akcja jest bardzo potrzebna. Nie sposób przejść obok niej nie pomagając dzieciakom - podkreśla.

 

Obszerna fotogaleria WOŚP. Zobacz ją TUTAJ


Jak co roku siedziba sztabu mieści się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, tam też odbywają się wszystkie imprezy. W holu głównym trwa kiermasz przygotowany przez  uczniów z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 7, na którym można kupić  orkiestrowe niespodzianki. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży trafią oczywiście na konto WOŚP.


Radomszczański rozkład jazdy WOŚP:Kiermasz w MDK-u, z którego dochód zostanie przeznacziny na WOŚPO godzinie 16.00 rozpocznie się koncert finałowy. Radomszczanie będą mogli zobaczyć na scenie MDK-u zespoły taneczne „Dystans” i „Extasa”,  Dziecięcy Zespół Instrumentalno - Wokalny, a także artystów ze studia wokalnego MDK. O 19.00 zaśpiewa i zagra zespół "Zegarmistrz czasu", który mogliśmy zobaczyć m.in. na Dniach Radomska 2011. Zegarmistrz Czasu -  zespół powstał stosunkowo niedawno i nie posiada kolorytu przemian historyczno - gospodarczych, tworzy muzykę znaną wszystkim. Folkowe przyśpiewki, mocny góralski wokal, skrzypce łagodzące krwiste gitary i rockowe brzmienie trafiają o dziwo do każdego.


Poza tym w MDK-u możemy liczyć na aukcje gadżetów WOŚP i indywidualnych darczyńców czy pokazy ratownictwa technicznego. Kolekcję swoich samochodów zaprezentuje Grzegorz Krokowicz.


Moment kulminacyjny nastąpi o 20.00. Niebo nad Radomskiem rozbłyśnie dzięki "światełku do nieba".


W ciągu 20 lat fundacja Jurka Owsiaka kupiła ok. 23,5 tys. urządzeń dla 600 polskich szpitali, za kwotę 450 mln zł.

Więcej o:
wielka orkiestra świątecznej pomocy wośp radomsko wośp 2012 wośp 2012 radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE