Radomsko głosuje w wyborach prezydenckich. Kolejki przed lokalami wyborczymi

O godzinie 7.00 rozpoczęło się głosowanie w wyborach prezydenta RP. W Radomsku, głos można oddać w 24. Obwodowych Komisjach Wyborczych. Tegoroczne głosowanie różni się od tych jakie znaliśmy do tej pory. Obowiązują specjalne zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa.

W lokalach wyborczych obowiązują tak jak w wielu innych miejscach np. w sklepach, maseczki, dystans i dezynfekcja rąk. W każdym lokalu wyborczym jest komisja wyborcza, która odpowiada za przestrzeganie norm. We własnym interesie komisja będzie dyscyplinuje osoby, które będą chciały wejść w większej grupie, czy nie nosić maseczki.

Z aparatem przed południem, byliśmy przed komisją nr 16 (Mechanik) i 17 (Drzewniak), aby wejść do lokalu trzeba było chwile poczekać, by móc oddać swój głos.

W lokalu, aby otrzymać kartę wyborczą musimy członkom OKW pokazać dokument ze zdjęciem np. dowód osobisty. Możemy też być poproszeni o zdjęcie maseczki.

Głos będzie ważny, gdy przy nazwisku wybranego kandydata postawimy znak „X”. Głosowanie jest tajne. Po oddaniu głosu wrzuć kartę do urny. Pierwsze sondażowe wyniki poznamy po godz. 21.00, po zamknięciu lokali wyborczych w całej Polsce.

Jeśli żaden z kandydatów w pierwszej turze wyborów nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, wówczas – 12 lipca – odbędzie się druga tura wyborów.

Państwowa Komisja Wyborcza na dwóch konferencjach prasowych o godz. 13.30 i 18.30 poinformuje o cząstkowej frekwencji.

Więcej o:
wybory 2020 wybory radomsko państwowa komisja wyborcza cisza wyborcza głosowanie radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE