Radomsko głosuje. Tłumy w komisjach wyborczych

Od godz. 7.00 do 21.00, trwa głosowanie w wyborach do Sejmu i Senatu. W okręgu piotrkowskim, wybieramy 9 posłów oraz jednego senatora. Prawdziwe oblężenie przeżywają Obwodowe Komisje Wyborcze w Radomsku.

W Radomsku głos można oddać w 24. Obwodowych Komisjach Wyborczych. W lokalu wyborczym, aby otrzymać karty wyborcze – jedną z kandydatami do Sejmu i jedną do Senatu, musimy członkom OKW pokazać dokument ze zdjęciem np. dowód osobisty.

Zobacz: Jak zagłosować w wyborach parlamentarnych?

Głos będzie ważny, gdy przy nazwisku wybranego kandydata postawimy znak „X”. Głosowanie jest tajne. Po oddaniu głosu wrzuć kartę do urny. Pierwsze sondażowe wyniki poznamy po godz. 21.00, po zamknięciu lokali wyborczych w całej Polsce.

W komisjach, w których byliśmy, zaobserwowaliśmy sporo głosujących. Aby dostać karty do głosowania, trzeba było czasem chwilę odczekać. Jeśli radomszczanie nadal tak chętnie będą głosować, to może zostać pobity rekord frekwencji z wyborów parlamentarnych z 2015. Wtedy do urn poszło 49,49 % (19 006) uprawnionych mieszkańców Radomska.  

- Wybory to święto demokracji. Mam prawo głosu więc z niego korzystam. Dziś decydujemy jaka Polska będzie przez najbliższe lata - usłyszeliśmy od pana Grzegorza.

Przeczytaj: Cisza wyborcza przed wyborami do Sejmu i Senatu

Więcej o:
wybory wybory 2019 wybory radomsko wybory sejm i senat
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE