„Radomsko bez smogu”: wkrótce ruszy nabór wniosków

„Radomsko bez smogu”: wkrótce ruszy nabór wniosków Fot. pixabay.com

Już od 27 maja na stronie internetowej radomsko.pl oraz w biurze podawczym Urzędu Miasta Radomska będą dostępne wnioski o przyznanie dotacji na wymianę źródła ciepła w ramach programu „Radomsko bez smogu”.

„Radomsko bez smogu” ma na celu ograniczanie niskiej emisji. Przez trzy lata trwania programu Miasto Radomsko przeznaczy łącznie 3 miliony złotych (milion zł na rok trwania programu) na dofinansowanie wymiany starych i nieekologicznych pieców. Wypełnione wnioski przyjmowane będą od 31 maja – o przyznaniu dotacji decyduje poprawność wypełnienia wniosku, faktyczna likwidacja źródła ciepła oraz kolejność zgłoszeń.

Deklaracje będzie można składać również na lata 2022 i 2023, dzięki czemu wnioskodawca ma czas na przygotowanie się do wymiany źródła ciepła.

- Bardzo ważne jest to, że zadanie musi zostać zrealizowane w roku podpisania umowy. W przeciwnym razie wnioskodawca nie otrzyma dotacji – wyjaśnia Marzanna Proszowska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Radomsku.

Maksymalna dofinansowanie wynosi 60 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. Dotację można łączyć z innymi źródłami finansowania.

Maksymalna kwoty dofinansowania dla programu „Radomsko bez smogu” wynoszą:
- 8000,00 zł - pompy ciepła (OZE),
- 6000,00 zł - instalacja kotłowni gazowej,
- 6000,00 zł - dla kotła na biomasę (pelet),
- 6000,00 zł - dla kotła olejowego,
- 6000,00 zł - instalacja węzła sieci ciepłowniczej,
- 4500,00 zł - dla kotła węglowego,
- 4500,00 zł - wymiana kotła gazowego,
- 4500,00 zł - ogrzewanie elektryczne (z wyłączeniem pompy ciepła).

Więcej o:
radomsko radomsko bez smogu program walka ze smogiem dotacje wnioski wymiana źródeł ciepła
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE