Radny Rafał Dębski skierował postulat do prezydenta. Chodzi o kursowanie autobusów MPK w Radomsku

Radny Rafał Dębski skierował postulat do prezydenta. Chodzi o kursowanie autobusów MPK w Radomsku

Radny Rady Miejskiej w Radomsku – Rafał Dębski po raz kolejny porusza temat funkcjonowania komunikacji miejskiej w Radomsku. Podkreśla, że władze miasta oraz dyrekcja MPK, ignorują problem.

Przypomnijmy. 7 września 2022 r. miejski radny Rafał Dębski zaapelował do władz miasta o właściwy nadzór nad funkcjonowaniem spółki MPK. Zamieścił nagranie wideo, z którego wynika, że radomszczańska młodzież ma problem z dojazdem do szkół z powodu przepełnionych autobusów. Chodzi o autobusy w dzielnicy Bartodzieje. Radny oraz biorąca udział w nagraniu radomszczanka podkreślali, że część z autobusów w ogóle nie zatrzymuje się na przystankach.

- Mijają dni, a zarząd MPK i pan Prezydent wciąż ignorują potrzeby mieszkańców. Po tygodniu od mojej pierwszej interwencji sytuacja dotycząca przewozów miejskich w ogóle nie uległa zmianie. Dlatego składam Postulat w tej sprawie i oczekuję konkretnych działań od zarządu MPK i prezydenta Jarosława Ferenca – napisał na swoim facebookowym profilu radny Rafał Dębski.

Treść postulatu Rafała Dębskiego:

„W związku z przeprowadzoną kontrolą linii autobusowej nr 1 w godzinach porannych w dniu 7 września 2022 r., stwierdzam, że przyjęty harmonogram godzinowy nie jest w stanie zapewnić pasażerom, głownie młodzieży szkolnej dotarcia na czas do placówek oświatowych. Należy również nadmienić, że ilość pasażerów jest znacznie większa niż jest w stanie przewieźć jeden autobus. Skutkuje to przeładowaniem linii, a w konsekwencji zostawianiem pasażerów i nie zatrzymywaniem się przez kierowców na kolejnych przystankach. Obecny stan rzeczy jest nie do przyjęcia. Obowiązkiem miejskiej spółki MPK i prezydenta jest zapewnić młodzieży i mieszkańcom bezpieczne a przede wszystkim punktualne dotarcie do placówek oświatowych. W związku z powyższym wnoszę w imieniu użytkowników miejskiej komunikacji o dostosowanie godzin kursujących autobusów na w/w linii oraz zapewnienie wystarczającego taboru w trybie pilnym” – postuluje radny Rafał Dębski.

Więcej o:
radomsko mpk radomsko autobusy rafał dębski postulat kursowanie autobusów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE