Radny Radosław Rączkowski: jestem za, a nawet przeciw

Radny Radosław Rączkowski: jestem za, a nawet przeciw

Dzisiaj Radosław Rączkowski (kilka miesięcy temu zrezygnował z członkostwa w ugrupowaniu Jarosława Ferenca Razem dla Radomska) określa swoją osobę w miejskiej radzie, jako radnego „słusznych inwestycji”. Zaznacza, że jest na „tak” dla dobrych pomysłów a neguje te złe i nieprzemyślane.

Do tej pory jego propozycje nie znalazły aprobaty prezydenta Radomska. Przypomnijmy. Radomsko nie dołączy do grona miast, w których funkcjonują społeczne lodówki. Wniosek radnego nie zyskał uznania prezydenta. Jarosław Ferenc, poinformował radnego, że przeprowadzonej analiza zasadności zakupu społecznej lodówki wynikło, że taka inwestycja w mieście nie jest konieczna.

To nie jedyna propozycja, którą zaproponował radny Rady Miejskiej Radosław Rączkowski, a którą prezydent odrzucił. W styczniu, radny złożył wniosek do prezydenta, w którym zaproponował stworzenie smogowej mapy Radomska. Otrzymał odpowiedź: taka mapa nie powstanie.

W programie „Staszczyk niezależnie” (23 lutego) Jarosław Ferenc odpowiedział krótko:

Wszystkie pomysły radnych, które są zasadne przyjmuje. Natomiast te, które nie do końca są zasadne, niestety odrzucam i ich nie przyjmuje.

Dzisiaj, nowa koalicja nie dziwi Radosława Rączkowskiego. Na pytanie czy spodziewał się takiego rozstrzygnięcia i takiego kształtu nowej koalicji w mieście i powiecie, odpowiada:

- Prezydent nigdy nie wykluczał współpracy z innymi klubami. Ten ruch był do przewidzenia. To jest moim zdaniem wypłynięcie na szerokie wody. Koalicja która była do tej pory była  dobra. Sporo postulatów Platformy zostało zrealizowanych:  in vitro, program smogowy - komentuje Radosław Rączkowski w programie „Staszczyk niezależnie”.

Cała rozmowa z Radosławem Rączkowskim, w piątek 21 maja, na portalu Radomsko24.pl, u Irka Staszczyka, o godz. 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE