Radny Jacek Gębicz zmienia partyjne barwy?

Radny Jacek Gębicz zmienia partyjne barwy?

Jak udało się ustalić portalowi Radomsko24.pl, Jacek Gębicz radny Rady Miejskiej w Radomsku, na dniach ma zrezygnować z członkostwa w stowarzyszeniu Wspólny Samorząd, dostał propozycję od „Porozumienia” Jarosława Gowina.

Trochę historii

W maju 2018 roku z lokalnych mediów mogliśmy się dowiedzieć, że Jacek Gębicz, radny miejski z Radomska (Wspólny Samorząd), został kandydatem tego stowarzyszenia na prezydenta miasta w najbliższych wyborach samorządowych.

- W naszym stowarzyszeniu odbyły sie prawybory i kandydatem na prezydenta został Jacek Gębicz - przedstawiła kandydata Beata Pokora, szefowa Wspólnego Samorządu.

- Nie mówię „głosujcie na Jacka i dajcie szansę Jackowi”, tylko powiem „zagłosujcie na Jacka Gębicza i dajcie szansę naszemu miastu” - to był rok 2018.

Luty 2020

- To pokłosie rozmów zainteresowanego z ludźmi Gowina - poinformowała nas osoba blisko związana ze środowiskiem „Porozumienia”.

Zapytaliśmy zainteresowanego o komentarz w tej sprawie.

- Zaprzeczam - skomentował w krótkim stwierdzeniu Jacek Gębicz.

Potwierdził natomiast, że są pewne starcia w miejskiej koalicji. Czy koalicja wisi na włosku? - pytamy Jacka Gębicza. Odpowiedź też jest krótka:

- Trzeszczy, oj trzeszczy, tylko tyle mogę powiedzieć, nie jestem upoważniony do rozmów w tym temacie.

Nie zaprzeczył natomiast, że poważnym punktem zapalnym między prezydentem miasta Jarosławem Ferencem a grupą radnych jest Zielony Budżet Obywatelski.

Więcej o:
wspólny samorząd urząd miasta w radomsku jacek gębicz
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE