Radny Dębski: każda inwestycja w mieście kończy się skandalem

Radny Dębski: każda inwestycja w mieście kończy się skandalem Fot. arch. redakcji/ Wojciech Bojdo

Podczas piątkowej (30 września), radni wysłuchali informacji na temat wykonania budżetu miasta za pierwsze półrocze 2022 r. Nie obyło się bez dyskusji.

Zastrzeżenia do realizacji budżetu mają opozycyjni radni. Podkreślają, że realizowane na terenie miasta inwestycje nie spełniają oczekiwań mieszkańców.

- Niezależnie od tego, ile miasto otrzymało środków zewnętrznych, władze miasta wydają te środki w sposób niezadawalający mieszkańców. Pan prezydent realizuje inwestycje w taki sposób, że każda z nich kończy się skandalem. Popatrzmy chociaż na rewitalizację centrum miasta, czy ogrody wertykalne. To jest skandal. Wydział Inwestycji jest niedoszacowany osobowo. Ci ludzie nie są w stanie nadzorować inwestycji. I to jest pana wina. Ja tym pracownikom współczuję – stwierdził radny Rafał Dębski.

Z zarzutami nie zgadza się prezydent Radomska.

- Widzę, że pan się oderwał od rzeczywistości. Ja robię znacznie więcej niż moi poprzednicy. Wszystkie inwestycje wykonywane są zgodnie z projektem. Niech mi pan pokaże chociaż jedną inwestycję w Polsce, której nie trzeba było poprawiać. Jeśli ją pan znajdzie, to ja wtedy przyznam panu rację. Mówi pan o ogrodach wertykalnych. Przecież głosowaliście za tym projektem, znaliście go, znaliście również kwoty. Niech pan pamięta, że atakując mnie, atakuje również pracowników urzędu – stwierdził Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Radni zarzucają władzom miasta, że wydają urzędową gazetę, a nie znajdują w budżecie pieniędzy na zwiększenie środków chociażby na funkcjonowanie organizacji pozarządowych.

Skarbnik miasta przyznała, że obecnie miejski budżet jest w dobrej kondycji. Przyszły rok będzie dla Radomska gorszy.

- Samorządy odczują podwyżki tak samo, jak chociażby przedsiębiorcy. Przyszły rok będzie naprawdę bardzo trudny – oznajmiła Mariola Wypych, skarbnik miasta.

Ostatecznie radni większością głosów przyjęli informację na temat wykonania budżetu miasta za pierwsze półrocze 2022 r. Pozytywną opinię w tej sprawie wydała również Regionalna Izba Obrachunkowa.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko sesja rady miasta budżet sprawozdanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE