Radny Bugdal interweniuje w PKP w sprawie ul. Kraszewskiego

Radny Bugdal interweniuje w PKP w sprawie ul. Kraszewskiego Fot. facebook/Kamil Bugdal

Radny Rady Miejskiej w Radomsku – Kami Bugdal, zwraca uwagę na fatalny stan nawierzchni drogi przy przejeździe kolejowym przy ul. Kraszewskiego. Rozmawiał już w tej sprawie z władzami PKP. Teraz wystosował do nich apel.

- W imieniu mieszkańców Radomska oraz korzystających z sieci dróg w naszym mieście kierowców zwracam się z prośbą o naprawę nawierzchni drogi, której zarządcą są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w rejonie posterunku nr 188 w Radomsku, tj. przy przejeździe znajdującym się na skrzyżowaniu trakcji kolejowej z ul. Kraszewskiego. Chodzi o skrzyżowanie nr 001 188 377. Obecnie skrzyżowanie to, poza stanem samego przejazdu w miejscach gdzie znajduje się trakcja kolejowa, jest bardzo niebezpieczne nie sposób nie wjechać w jakąkolwiek dziurę chcąc przedostać się z jednej, bądź drugiej strony przejazdu na przeciwną. To jedno z ruchliwszych skrzyżowań w naszym mieście, z którego korzysta m.in. ruch tranzytowy, także ciężki, stąd zdaję sobie sprawę, że nawierzchnia na nim jest znacznie bardziej narażona na szybsze zużycie. Wiadomo, że na stan nawierzchni mają warunki pogodowe i tradycyjnie po zimie wymaga ona napraw. Z uwagi na to, że jej stan jest na tyle zły, że powoduje to ogromne trudności w poruszaniu się kierowców i stwarza zagrożenie proszę o jak najszybsze usunięcie ubytków w jezdni – pisze radny Kamil Bugdal.

Radny podkreśla, że rozmawiał już na temat stanu nawierzchni z naczelnikiem PKP i uzyskał zapewnienie, że problem zostanie rozwiązany.

- Oczywiście rozumiem, że właściwa naprawa będzie możliwa, gdy będą sprzyjające zachowaniu trwałości prac warunki pogodowe ale liczę, że doraźnie uda się ten problem rozwiązać „od ręki” – dodaje radny.

Kami Bugdal przesłał do PKP w Łodzi zdjęcia obrazujące stan drogi.

Więcej o:
radomsko ulica kraszewskiego pkp apel kamil bugdal remont drogi
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE