Radni zdecydowali. Będzie zmiana w programie „Radomsko bez smogu”

Radni zdecydowali. Będzie zmiana w programie „Radomsko bez smogu” Fot. pixabay.com

Ważna informacja dla radomszczan korzystających z programu „Radomsko bez smogu”. Podczas piątkowej (26 listopada) sesji radni podjęli decyzję o zmianie dwóch punktów w regulaminie, dotyczących terminów rozliczenia.

Mieszkańcy, którzy chcieli wymienić stare piece na bardziej ekologiczne źródła ciepła zgłaszali w ostatnim czasie problemy z terminem dostarczenia urządzeń grzewczych, co mogłoby skutkować problemami z rozliczeniem inwestycji, gdyby zmiany nie zostały wprowadzone.

Zmiany dotyczą okresu kwalifikowalności kosztów, po zmianach będzie to czas od daty zawarcia umowy pomiędzy odbiorcą końcowym a Miastem Radomskiem do dnia 15 grudnia 2023 r. Wcześniejszy zapis brzmiał „do dnia 15 grudnia tego roku, w którym została podpisana umowa”. To samo tyczy się rozliczenia dotacji. Po zmianach rozliczenie będzie możliwe nie później niż do 20 grudnia 2023 roku.

Obecnie mieszkańcy rozliczają się z umów podpisanych w 2021 roku, których było 179. Obecnie odebrano i rozliczono już 106 inwestycji. Na 2022 rok złożono 149 wniosków. Pula 1 mln zł przeznaczona na 2022 rok została wyczerpana. Można jeszcze składać wnioski na wymianę pieca w 2023 roku.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko sesja rada miasta radomsko radomsko bez smogu program zmiana regulamin
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE