Radni z Radomska nie przyjęli stanowiska w sprawie budżetu Unii Europejskiej

Radni z Radomska nie przyjęli stanowiska w sprawie budżetu Unii Europejskiej Fot. pixabay.com

Po raz kolejny na obrady sesji Rady Miasta w Radomsku trafił projekt uchwały w sprawie przyjęcia stanowiska radnych w kwestii polityki polskiego rządu dotyczącej dyskusji nad projektem budżetu Unii Europejskiej. Został on jednak odrzucony.

Wnioskodawcy, czyli klub radnych Koalicji Obywatelskiej chcieli, by radni przyjęli stanowisko, w którym wyrażają swój niepokój i sprzeciw wobec polityki polskiego rządu w kwestii projektu Unii Europejskiej.

- To nie jest tak, że nas, jako samorządu temat ten nie dotyczy. Wystarczy zobaczyć, ile projektów w mieście jest zrealizowanych ze środków Unii Europejskiej. Obecnie projekt unijnego budżetu stał się zakładnikiem politycznym. Tak nie powinno być. Powinniśmy walczyć o Polskę niezależną, silną, Polskę w Unii Europejskiej. W tej chwili rząd prowadzi spór z całym europejskim światem. Ten spór nam nie służy – mówił radny, Łukasz Więcek.

Te argumenty nie znalazły jednak poparcia większości radnych.

- Wprowadzenie do porządku obrad tego punktu ma charakter polityczny. Wykracza poza nasze kompetencje – stwierdził radny Andrzej Otoliński.

Czytaj też: Radni Rady Miasta w Radomsku nie zgodzili się na przyjęcie stanowiska w sprawie budżetu Unii Europejskiej

Było to już drogie podejście do przyjęcia stanowiska w sprawie budżetu Unii Europejskiej. Przewodniczący Rady Miasta chciał wprowadzić ten punkt podczas ubiegłotygodniowych obrad. Radni nie wyrazili jednak na to zgody, ponieważ nie otrzymali pełnego materiału. Później sesja z powodów technicznych została przerwana. Po jej wznowieniu 1 grudnia 2020 r. i uzupełnieniu dokumentów, przewodniczący ponownie złożył wniosek o wprowadzeniu punktu do porządku obrad. Tak się stało. Wniosek został jednak odrzucony.

- Budżet Unii Europejskiej to nie jest sprawa samorządu Radomska i nie powinniśmy się na ten temat wypowiadać – mówił radny Tadeusz Kubak.

Więcej o:
radomsko rada miasta radomsko sesja stanowisko budżet unii europejskiej uchwała
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE