Radni wizytowali budowę nowego basenu w Radomsku

Radni z Komisji Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego Rady Miejskiej w Radomsku spotkali się na wyjazdowym posiedzeniu. Jego tematem była ocena postępu prac przy budowie nowego kompleksu basenowego przy ul. Świętej Jadwigi w Radomsku.

Budowa kompleksu basenowego zmierza do końca. Ze stanem zaawansowania prac zapoznali się radni z Komisji Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego, którzy w czwartek 17 września 2020 r. wizytowali plac budowy.

- Jesteśmy na etapie wykańczania, instalowania zjeżdżalni. Czasu nie mamy dużo, ale robimy wszystko, żeby w tym roku budowa basenu została ukończona. Prace w dobie koronawirusa wyhamowały, ale od miesiąca bardzo poważnie ruszyły i myślę, że terminu zakończenia inwestycji, który jest bardzo napięty, uda się dotrzymać – mówi Jan Skubisz, właściciel firmy „Inkomet”, wykonawca inwestycji.

W skład kompleksu wchodzą trzy baseny kryte (sportowy, rekreacyjny, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią zewnętrzną o długości min. 50 m oraz trzy wanny do hydromasażu), basen zewnętrzny wraz z wodnym placem zabaw, saunarium (sauna parowa, sucha, solna i infrared), park edukacyjny oraz strefa gościnna (pięć pokoi 4-osobowych z łazienkami oraz pięć pokoi 2-osobowych z łazienkami).

- Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Z powodu epidemii koronawirusa mamy lekki poślizg, dlatego przedłużymy wykonawcy zadania termin jego ukończenia o około półtora do dwóch miesięcy. Myślę, że jesteśmy w stanie ukończyć budowę do końca roku i od stycznia 2021 roku udostępnić obiekt mieszkańcom – podkreśla Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Koszt inwestycji to ponad 33 mln złotych. Miasto pozyskało blisko 11 mln złotych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej o:
radomsko basen radomsko budowa nowego basenu radni komisja rozwoju miasta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE