Radni ustalili pensję prezydenta Radomska. Jarosław Ferenc będzie zarabiał mniej niż dotychczas

Wiadomo już, ile będzie zarabiał miesięcznie prezydent Radomska, Jarosław Ferenc. Uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia przyjęli radni podczas środowej (29 maja) sesji.

Miesięczna pensja Jarosława Ferenca będzie wynosiła 18 091 zł brutto, czyli o ponad 2500 zł mniej niż w poprzedniej kadencji.

Z propozycją takiego właśnie wynagrodzenia wystąpili radni Koalicji Obywatelskiej, którzy mają większość w Radzie Miejskiej w Radomsku.

Podkreślili, że nie jest to obniżenie pensji, tylko ustalenie nowego wynagrodzenia, do czego zobligowana jest Rada Miasta na początku każdej nowej kadencji.

- Jeśli zobaczymy, że prezydent się stara, że chociażby odpowiednio wynagradza swoich urzędników, wówczas nic nie będzie stało na przeszkodzie, by w trakcie trwania kadencji, wynagrodzenie zwiększyć – mówił Rafał Dębski, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku.

Taka argumentacja nie przekonała radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Stowarzyszenia Razem dla Radomska. Stwierdzili, że prezydent Radomska – po zmianie wynagrodzenia, będzie zarabiać mniej niż niektórzy wójtowie lub burmistrzowie.  

- Nie widzę powodu, żeby zmniejszać wynagrodzenie prezydenta Radomska. Jarosław Ferenc dał się przez minione lata poznać jako dobry gospodarz. Realizował szereg inwestycji i powinien zostać doceniony – stwierdził radny Andrzej Kucharski (PiS).

- Jarosław Ferenc ciężko pracuje. Obniżenie wynagrodzenia jest bardzo krzywdzące – dodał radny Krzysztof Górnik (RdR).

O pozostawienie dotychczasowej pensji apelowała skarbnik miasta Mariola Wypych. Prosił o to również sam Jarosław Ferenc.

- Moje wynagrodzenie było ustalone w 2021 roku. Możecie sobie to nazywać jak chcecie, ale dla mnie jest to ewidentna obniżka wynagrodzenia. Ja sobie bez tych środków poradzę – mówił Jarosław Ferenc.

Na wynagrodzenie prezydenta Radomska składają się:

  • wynagrodzenie zasadnicze 9400 zł
  • dodatek funkcyjny 3070 zł
  • dodatek specjalny 30 proc łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, czyli 3741 zł
  • dodatek stażowy 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego, czyli 1880 zł.

Radni przyjęli uchwałę 10 głosami „za”. Przeciwko było 8 osób. Jeden radny wstrzymał się od głosu.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko sesja rady miasta jarosław ferenc prezydent radomska wynagrodzenie pensja obniżka wynagrodzenia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE