Radni przyjęli rezygnację skarbnika powiatu radomszczańskiego

Radni przyjęli rezygnację skarbnika powiatu radomszczańskiego

Radni Rady Powiatu Radomszczańskiego przyjęli podczas zdalnej sesji rezygnację skarbnika powiatu Jana Gustalika. O rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron z dniem 28 lipca 2020 r. skarbnik wystąpił do Zarządu Powiatu w związku z zamiarem przejścia na emeryturę.

Zgodnie z Ustawą o Pracownikach Samorządowych, skarbnik jest pracownikiem samorządowym zatrudnianym na podstawie powołania. Dlatego decyzję o odwołaniu ze stanowiska i rozwiązaniu umowy o pracę musiała podjąć Rada Powiatu - na wniosek Zarządu Powiatu.

Radni podkreślali, że Jan Gustalik jest bardzo kompetentną osobą i cenią sobie współpracę z nim. Nie mogą się jednak sprzeciwiać decyzji o przejściu na emeryturę.

- Będę głosował z bólem serca, ale rozumiem decyzję skarbnika – mówił radny Janusz Czapla.

- Słuchać pana wyjaśnień i odpowiedzi na często trudne pytania w kwestii finansów to była prawdziwa przyjemność – zauważył radny Arkadiusz Ciach.

Jan Gustalik jest skarbnikiem powiatu radomszczańskiego od 2016 roku. Wcześniej pełnił tę samą funkcję w Urzędzie Miasta.

- Nie spodziewałem się tak miłych słów. Bardzo dziękuję za zrozumienie mojej decyzji. Żal mi się rozstawać z Państwem – mówił Jan Gustalik.

Na razie nie wiadomo, kto zostanie nowym skarbnikiem powiatu.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański skarbnik jan gustalik odwołanie rezygnacja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE