Radni przyjęli na nadzwyczajnej sesji zmiany w budżecie. Chodzi o pieniądze dla szpitala

Radni przyjęli na nadzwyczajnej sesji zmiany w budżecie. Chodzi o pieniądze dla szpitala Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Rada Powiatu Radomszczańskiego jednomyślnie przegłosowała uchwałę w sprawie zmian w budżecie powiatu na 2020 rok. Dzięki temu możliwe będzie szybkie przekazanie Szpitalowi Powiatowemu w Radomsku kwoty ponad 904 tysięcy złotych przeznaczonych na walkę z koronawirusem.

Rada Powiatu zebrała się w poniedziałek, 16 marca 2020 r. na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek Zarządu Powiatu. Najważniejszym punktem obrad były zmiany w planie dochodów i wydatków budżetu Powiatu Radomszczańskiego na 2020 rok. Budżet został zwiększony o kwotę 904 743 zł (po zmianie: 119 705 996 zł). Pieniądze pochodzą z zasobów centralnych, a ich przekazanie związane jest z decyzją Wojewody Łódzkiego o postawieniu szpitala Powiatowego w Radomsku w stan podwyższonej gotowości w związku z zagrożeniem epidemią wywołaną wirusem SARS-CoV-2.

Dotacja, przekazana przez Wojewodę Łódzkiego, dzięki decyzji Rady Powiatu, niezwłocznie trafi w formie dotacji celowej do Szpitala Powiatowego w Radomsku. Za przekazane pieniądze zakupiony zostanie sprzęt medyczny niezbędny do doposażenia oddziału zakaźnego, gdzie mogą być leczeni zarażeni koronawirusem mieszkańcy naszego powiatu. Chodzi między innymi o respiratory i koncentratory tlenu do wentylowania najciężej chorych.

Jak informował podczas sesji rady Skarbnik Powiatu, Jan Gustalik, zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym było konieczne, ponieważ decyzja o przekazaniu dotacji celowej leży wyłącznie w gestii Rady Powiatu, a pieniądze musiały być niezwłocznie zadysponowane.

- Pragnę podziękować wszystkim radnym za obecność i za jednomyślne głosowanie, dzięki któremu środki przekazane szpitalowi będą mogły być szybko wykorzystane na sprzęt do ratowania życia i zdrowia naszych mieszkańców – mówi starosta Beata Pokora. - Dziękuję także wszystkim służbom medycznym i mundurowym, które w tych trudnych chwilach działają na rzecz bezpieczeństwa nas wszystkich, a także wszystkim innym osobom, które wspierają nas swoją pracą: kierowcom, sprzedawcom, kasjerkom, urzędnikom i wielu innym. Mieszkańcom przypominam o konieczności zachowania zasad higieny oraz apeluję o stosowanie się do zaleceń centralnych i lokalnych władz, służb sanitarnych i medycznych. Bardzo proszę o zrozumienie w obliczu tej wyjątkowej sytuacji, w której się wszyscy znaleźliśmy – dodaje starosta.

W związku z wprowadzeniem w całym kraju stanu zagrożenia epidemiologicznego odwołane zostały wszystkie planowane na marzec posiedzenia komisji Rady Powiatu, a także sesja Rady, która miała odbyć się 25 marca 2020 r. 

info: Starostwo Powiatowe w Radomsku

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko dotacja szpital sesja rady powiatu radomszczańskiego
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE