Radni powiatowi PiS wnioskują o finansowy „monitoring” w oświacie

 Radni powiatowi PiS wnioskują o finansowy „monitoring” w oświacie

Zła sytuacja w powiatowej oświacie skłoniła radnych Prawa i Sprawiedliwości do złożenia wniosków z prośbą o udzielnie informacji dotyczącej planu wydatków na rok szkolny 2019/2020 oraz wykonania planu budżetowego za rok szkolny 2018/20219 w poszczególnych placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Radomszczański.

Stosowne wnioski zostały złożone podczas wczorajszej (29 stycznia) sesji Rady Powiatu Radomszczańskiego na ręce Zarządu Powiatu Radomszczańskiego. Można rzec, że radni PiS zasypali nimi Zarząd. Stosowne pisma złożyli bowiem wszyscy radni powiatowi z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. 

– Chcemy wiedzieć jak w tej trudnej sytuacji wydawane są pieniądze w szkołach – podnosili radni PiS.

Wnioski złożyli: Szymon Zyberyng, Michał Koski, Edyta Sapis - Drozdek, Paweł Chybalski, Ewelina Sewerynek, Urszula Półrola, Irena Bareła i Tomasz Kaczmarek. Radni prosili o informacje z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku, I i II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Radomsku oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu.

Zdaniem radnego Janusza Czapli (Koalicja Obywatelska) złożone wnioski „pachną” polityką.

– Ubolewam nad tym, że radni bardziej sobie cenią obronę linii partyjnej, niż budżet swojego powiatu – zauważył.

Riposta ze strony radnych PiS była krótka:

– Nasze wnioski to nie obrona stanowiska rządu, ale zwyczajna chęć poznania sytuacji. Jako radni chcemy wiedzieć, na co w szkołach są wydawanie pieniądze – stwierdziła radny Szymon Zyberyng.

Więcej o:
starostwo powiatowe w radomsku budżet oświata oświata radomsko sesja rady powiatu radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE