Radni miejscy mówią „nie” podwyżce podatku dla przedsiębiorców

Radni miejscy mówią „nie” podwyżce podatku dla przedsiębiorców

Podwyżki, podwyżki i raz jeszcze podwyżki. Z nowym rokiem mieszkańcy Radomska co rusz słyszą o wzroście cen. Tym razem mają one dotyczyć przedsiębiorców. Stanowcze „nie” powiedzieli jednak radni z Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Ostateczne słowo należy jednak do całej rady.

Ta o wzroście lub nie stawek za usługi usuwania odpadów komunalnych z nieruchomości oraz opróżnianiu zbiorników bezodpływowych od przedsiębiorców zadecyduje na czwartkowym (30 stycznia) posiedzeniu rady miejskiej. Póki co zgody radnych miejskich na podwyżki cen nie ma.

– Moim zdaniem nie ma powodu do pośpiechu. Stawki najprawdopodobniej zmienią się w czerwcu tego roku. Zatem, do sprawy możemy wrócić po zmianach stawek. Poznamy też zdanie innych firm  – a nie jednej – w przedmiotowej sprawie, które obsługują radomszczański rynek jeżeli chodzi o odbiór odpadów. Powiem wprost: nie możemy regulować cen i doprowadzić do ich tak drastycznego wzrostu tylko i wyłącznie ze względu na to, że jedna firma uważa, iż ceny za usługi jakie ona oferuje powinny wzrosnąć – zauważa radny Daniel Serwa.

–  Regulacja dotyczy przedsiębiorców, którzy mają obowiązek zawrzeć umowę z wybraną przez siebie firmą. Na terenie Radomska działają trzy  firmy zajmujące się odbieraniem śmieci od przedsiębiorców. Jedna z nich w listopadzie ubiegłego roku wystosowała pismo do miejskich radnych w sprawie podwyżek – tłumaczy natomiast Marzanna Proszowska, naczelnik wydziału ochrony środowiska UM w Radomsku.

Więcej o:
podwyżki cen śmieci radomsko rada miejska radomsko pgk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE