Radni miasta Radomska obradowali w nowej sali

Radni miasta Radomska obradowali w nowej sali Fot. UM Radomsko

Zakończył się remont sali, gdzie obraduje Rada Miejska w Radomsku. Jako pierwsi, w wyremontowanym pomieszczeniu spotkali się radni z Komisja Skarg, Wniosków i Petycji.

Posiedzenie Komisji odbyło się 8 maja z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Radni i goście siedzieli w odpowiedniej odległości, w maseczkach i rękawiczkach.

Pierwsza skarga wniesiona przez mieszkańca ul. Wąskiej, wykraczała poza kompetencje Urzędu Miasta. Kolejna - odpowiedzi prezydenta na pytanie Międzyzakładowego Związku Zawodowego Zmiana, czy pomieszczenia higieniczno-sanitarne w Urzędzie Miasta były wykonane zgodnie z przepisami. Związek otrzymał odpowiedź twierdzącą z uzasadnieniem, którą jednak zaskarżył. Ostatecznie podczas posiedzenia Komisji pełnomocnik wnioskodawcy uznał odpowiedź za satysfakcjonującą. Radni uznali obie skargi za bezzasadne.

Pełnomocnik MZZ Zmiana wycofał też pozostałe skargi. Dotyczyły one pytań, na które Związek nie otrzymał odpowiedzi, gdyż mimo wezwania nie uzupełnił braków formalnych.

Przypomnijmy. W ramach inwestycji przeprowadzony został generalny remont sali. Ze ścian zdjęta została boazeria. Zamontowana została klimatyzacja. Wykonane zostatały nowe gładzie i obniżony sufit. Zmienił się również układ sali, a także zakupione zostały nowe meble. Ponadto wymieniono instalację elektryczną. Koszt inwestycji to ponad 380 tys. złotych brutto.

Więcej o:
urząd miasta radomska sala obrad remont radomsko urząd miasta sala obrad w remoncie remont sali obrad urzędu miasta radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE