Radna Jadwiga Łysik wyszła z sąsiedzką inicjatywą. Pomogli członkowie RdR. Skwer zyskał nowe oblicze

Radna Jadwiga Łysik wyszła z sąsiedzką inicjatywą. Pomogli członkowie RdR. Skwer zyskał nowe oblicze Fot. RdR

Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Radomsku – Jadwiga Łysik wyszła z sąsiedzką inicjatywą. Przygotowała projekt zagospodarowania skweru u zbiegu ulic Makuszyńskiego i Św. Rocha w dzielnicy Stobiecko Miejskie. W uzyskaniu finalnego efektu pomogli m.in. członkowie stowarzyszenia „Razem dla Radomska”.

- Na wcześniej oczyszczonym i zniwelowanym przez naszą koleżankę wraz z sąsiadami terenie skwerku u zbiegu ulic Makuszyńskiego i Św. Rocha zajęliśmy się uprzątnięciem darni i nasadzeniem roślin, które wypełnią i ubarwią ten schowany w cieniu grabów, dębu i wierzby teren. W projekcie zagospodarowania skwerku, wykonanym samodzielnie przez naszą koleżankę znalazły się nasadzenia rododendronów, hortensji, funkii, rudbekii oraz rozchodników. Całość wypełniły lawendy, wrzosy, różne gatunki traw oraz pnączy, które wespną się po drzewach, a jesienią pojawią się tu jeszcze cebule kwiatów wielosezonowych – relacjonują członkowie stowarzyszenia Razem dla Radomska.

- Mamy nadzieję, że to miejsce zyska nowe życie i będzie długo cieszyło mieszkańców. Chylimy czoła przed naszą koleżanką i jej sąsiadami, bo zagospodarowanie tak zdawałoby się niewielkiego terenu we własnym zakresie wymagało dużo samozaparcia i ciężkiej fizycznej pracy - dodają.

Więcej o:
radomsko razem dla radomska rdr sąsiedzka inicjatywa jadwiga łysik zagospodarowanie skweru stobiecko miejskie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE