Radmagedon 2020 zbliża się wielkimi krokami. To już w najbliższą sobotę 22 sierpnia

Radmagedon 2020 zbliża się wielkimi krokami. To już w najbliższą sobotę 22 sierpnia Fot. MOSiR Radomsko

W sobotę 22 sierpnia w Radomsku startuje czwarta edycja biegu ekstremalnego Radmagedon 2020. Radomszczański Bieg Ekstremalny, przygotowany przez pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się na terenie przy zbiorniku wodnym na Wymysłówku.

Na uczestników będzie czekała około 10-kilometrowa trasa i ponad kilkadziesiąt przeszkód do pokonania. Impreza rozpocznie się biegiem dla dzieci. W tego typu biegach nie chodzi o uzyskanie jak najlepszego indywidualnego czasu, ważna jest współpraca. Jest to wydarzenie nastawione głównie na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny. Na trasie uczestnicy napotykają przeszkody, które zweryfikują ich sprawność, skoczność, siłę i odporność psychiczną. Rywalizacja odbywać będzie się w następujących kategoriach:

 - kobiety do lat 30
 - kobiety powyżej lat 30
 - mężczyźni do lat 30
 - mężczyźni powyżej lat 30
 - weteran (kategoria open w której klasyfikowani będą tylko funkcjonariusze służb mundurowych, zarówno czynni jak i emerytowani za okazaniem legitymacji służbowej)

Na miejscu czeka szereg dodatkowych atrakcji m. in. prezentacja Wojsk Obrony Terytorialnej z Łodzi, stoisko Fundacji Sprzymierzeni z Grom oraz stoiska kulinarne. Imprezie biegowej będzie towarzyszył Piknik Militarny zorganizowany dla Zięby, żołnierza, który uległ wypadkowi.

Piotr Ziębakowski „Zięba” doznał ciężkich poparzeń podczas pożaru swojego mieszkania, a w trakcie leczenia pojawiło się wiele komplikacji. Zięba służył w Afganistanie, za swoją wzorową służbę został wielokrotnie odznaczony. Organizatorem imprezy jest Miasto Radomsko oraz MOSiR Radomsko.

Więcej o:
radmagedon radomsko miejski ośrodek sportu i rekreacji radomsko urząd miasta radomsko wymysłówek
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE