Radiofrekwencja urządzeniem Matrix RF – poznaj wskazania i efekty!

Radiofrekwencja urządzeniem Matrix RF – poznaj wskazania i efekty!

Skóra zaczyna się starzeć bardzo szybko, nawet po 25. roku życia. Dbałość o wygląd, poza aktywnością i zdrową dietą warto wspierać poprzez stymulację naturalnych procesów zachodzących w głębokich warstwach skóry. Na to pozwala radiofrekwencja Matrix RF – zabieg uwielbiany na amerykańskim rynku, teraz coraz popularniejszy również w Polsce. Nic dziwnego, bo kochamy nowatorskie techniki, które poprawiają urodę szybko, naturalnie, skutecznie i praktycznie bez wyrzeczeń. Jak to działa?

Do czego służy zabieg urządzeniem Matrix RF?

Podstawą zachowania jędrnej, gęstej i gładkiej skóry bez niedoskonałości jest odpowiednio wysokie stężenie komórek kolagenu i elastyny. Ich zdolność do regeneracji spada wraz z wiekiem, nawet u osób bardzo młodych, które nie skończyły jeszcze 30 lat.

Chcąc zachować urodę na dłużej warto przede wszystkim dbać o odpowiednią ilość aktywności fizycznej, a także zdrową, urozmaiconą dietę. Konieczne jest też unikanie czynników, które osłabiają kondycję skóry (zanieczyszczeń, wolnych rodników, nadmiaru słońca). 

Niestety często pomimo starań pewne defekty skóry wydają się nie reagować. Doskonałą formą wsparcia są wówczas zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z nich jest zabieg przy użyciu urządzenia Matrix RF, które służy do małoinwazyjnej poprawy urody, jednak dającej spektakularne efekty. Technika zastosowana w tym sprzęcie oparta jest na stymulacji naturalnych procesów przebudowy tkankowej. 

Pod wpływem urządzenia powstają mikrourazy, co inicjuje napływ mediatorów naprawczych. Dzięki temu tworzą się nowe komórki włókien kolagenowych, które zagęszczają i ujędrniają skórę. Pobudzenie skóry do naprawy znajduje zastosowanie przy wielu niedoskonałościach, dlatego zabieg Matrix RF stosuje się do kompleksowego odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dekoltu, jak i innych partii ciała. Warto skorzystać z tej metody m.in. przy defektach, takich jak np.:

• wiotkość skóry,
• zmarszczki dynamiczne (mimiczne),
• zmarszczki utrwalone, 
• zmiany pigmentacyjne,
• trądzik,
• skóra przetłuszczająca się,
• rozszerzone pory,
• blizny i rozstępy,
• cellulit. 

Jak działa urządzenie Matrix RF? 

W trakcie zabiegu Matrix RF na obszar zabiegowy wymagający regeneracji przykładane są specjalne głowice wyposażone w wypustki, z których wysuwają się wymienne kartridże. W zależności od potrzeb wykonuje się radiofrekwencję mikroigłową przy użyciu 25, 49 lub 81 igieł, które docierają do tkanek na ściśle określoną, indywidualnie dobraną głębokość w przedziale od 0.3 do 3 mm. Kontrolowane mikrourazy intensyfikują przebudowę kolagenu i prowadzą do odmładzania tkanek.

Druga głowica urządzenia Matrix RF posiada 64 pionowe, bardzo cienkie igły, które są usytuowane kolumnowo. W trakcie nakłuć powstają frakcjonowane otwory, przez które dodatkowo kierowana jest energia fal elektromagnetycznych o częstotliwości fal radiowych.

Pod wpływem energii urządzenia dochodzi do podniesienia temperatury w głębokich warstwach skóry, co prowadzi do mikrooparzeń, które dodatkowo wzmagają procesy regeneracyjne. Jednocześnie dzięki frakcjonowaniu pozostawia się naprzemienne fragmenty nienaruszonej tkanki (pomiędzy mikronakłuciami kolumnowymi), które są miejscem intensywnego napływu czynników naprawczych. Parametry urządzenia, m.in. czas trwania impulsów oraz ich natężenie dobiera się indywidualnie. 

Dlaczego warto wybrać urządzenie Matrix RF? 

Zabieg urządzeniem Matrix RF ma wszechstronne zastosowanie. Ze względu na możliwość precyzyjnego ustawienia parametrów może być przeprowadzany na wielu partiach ciała i twarzy, w tym na delikatnych okolicach oczu.

Jak wyjaśniają doradcy z LightDerm w Łodzi, urządzenie do radiofrekwencji Matrix RF dzięki zastosowaniu opatentowanej techniki Flow Needling pozwala na frakcyjne oddziaływanie na tkanki, co pogłębia skuteczność zabiegu. Kolumnowe mikrourazy goją się zdecydowanie szybciej, niż przy zastosowaniu starszych metod stymulujących produkcję kolagenu. 

Co ważne, jest to metoda małoinwazyjna i praktycznie od razu po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności. Zaczerwienienie skóry ustępuje samoistnie już po kilku dniach. Z kolei w kolejnych tygodniach po zabiegu Matrix RF dochodzi do wzmożonej produkcji nowych komórek skóry, dlatego naturalne efekty pogłębiają się i utrzymują długotrwale. 

Z urządzenia Matrix RF, po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań, można korzystać praktycznie przy wszystkich rodzajach skóry, także tej wrażliwej i opalonej. Jeśli chcesz poszerzyć usługi dla swoich Pacjentów o tak nowatorskie i skuteczne urządzenie, zapytaj doradców z LightDerm w Łodzi o urządzeniu do radiofrekwencji Matrix RF. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły dotyczące profesjonalnego sprzętu! 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE