Rada Sportu Radomska: Prezydencie. Zwolnij z opłat kluby sportowe

Rada Sportu Radomska:  Prezydencie. Zwolnij z opłat kluby sportowe Fot. MOSiR

- W związku z przedłużającą się nadzwyczajną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa oraz koniecznością faktycznego zawieszenia działalności przez kluby sportowe, zwracam się do Pana Prezydenta z wnioskiem o zwolnienie z opląt za najem i korzystanie z lokali miejskich/obiektów sportowych przez kluby sportowe prowadzące działalność na terenie miasta Radomska – apeluje do prezydenta Jarosława Ferenca, w imieniu Miejskiej Rady Sportu, jej przewodniczący Wojciech Lenk.

W apelu wystosowanym 26 maja, Miejska Rada Sportu zauważa, że pandemia koronawirusa jest wyjątkowo trudnym czasem dla wszystkich mieszkańców, nie tylko pod względem zdrowotnym, ale i ekonomicznym.

- Kluby sportowe prowadzące swoją działalność bazują przede wszystkim na dotacjach otrzymanych z miasta Radomska oraz na wsparciu ze strony lokalnych przedsiębiorców. Wymuszony przez pandemię koronawirusa „przestój” gospodarczy skutkuje wycofaniem się lokalnych przedsiębiorców z wspierania działalności klubów sportowych W chwili obecnej pozyskanie jakiegokolwiek sponsora jest praktycznie niemożliwie – argumentują swój apel radni z Rady Sportu.

Radni postulują o zwolnienie z opłat przez kluby sportowe do końca 2020 roku.

Więcej o:
miejska rada sportu rada sportu sport radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE