Rabatki zamiast barierek

Rabatki zamiast barierek

Hortensje, tawuły i trawy ozdobne zostały właśnie posadzone przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej, Krakowskiej i Brzeźnickiej w Radomsku. Jeszcze kilka miesięcy temu stały tam zamontowane przez GDDKiA żółte barierki, które po licznych protestach zostały ostatecznie usunięte.

Nasadzenia przy tym skrzyżowaniu wykonuje Spółdzielnia Socjalna HIBISCUS. Wyłoniona została w wyniku przeprowadzenia rozpoznania cenowego. Wartość realizowanego zadania zgodnie z podpisaną umową to 28 104,84 zł.

- Ulica Krakowska jest jedną z głównych ulic miasta, zależy nam na jej estetycznym wyglądzie. W związku z tym, zimą na rondzie im. Braci Różewiczów oraz wzdłuż ul. Krakowskiej zawieszane były iluminacje świetlne na słupach. Od tego roku dodatkowo nowe nasadzenia - hortensje, tawuły i trawy ozdobne - będą zdobiły ją również przez pozostałe pory roku. Są to rośliny wieloletnie, co pozwala osiągnąć długotrwały efekt estetyczny przy jednorazowym koszcie wykonania nasadzeń - mówi portalowi Radomsko24.pl, Marzanna Proszowska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami.

Samorząd od dwóch lat współpracuje z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w zakresie utrzymania zieleni. Nie są to pierwsze nasadzenia dokonywane w ramach takiej współpracy.

- W roku ubiegłym, w trosce o zachowanie estetyki oraz o dobry wizerunek miasta, zostały nasadzone róże oraz trawy na Rondzie Niepodległej oraz różnorodne rośliny wieloletnie na Rondzie Sybiraków - dodaje naczelnik

Więcej o:
skrzyżowanie kwiaty ozdoba
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE