Quake World Lan Party Poland: Radomsko stało się mekką fanów kultowej gry

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Quake to kultowa gra, która ma swoich wiernych fanów na całym świecie od 1996 roku. Wśród nich są także Polacy, którzy od kilku lat spotykają się na Quake World Lan Party w Radomsku. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy pasję, rywalizację i integrację. Wydarzenie trwa od 8 do 12 listopada w Radomsku. Ma charakter zamknięty.

Quake Party to coroczny zjazd graczy Quake 1, który odbywa się w Radomsku od 2016 roku. Początkowo były to kameralne spotkania kolegów, organizowane w Szczepocicach przez Damiana (Goorol) Góreckiego, pomysłodawcę i głównego organizatora imprezy.

Radomsko zostało wybrane ze względu na dobry dojazd z każdego miejsca z różnych kierunków Polski. Z uwagi na dość dużą ilość chętnych graczy, postanowiono wybrać większą miejscówkę. Wybór padł na hotel Zodiak, gdzie cała impreza trwa zawsze na początku listopada.

Quake Party ma charakter zamknięty, a zapisy są same w sobie otwarte. Na obecną chwilę na Quake Party przyjeżdżają gracze nie tylko z całej Polski, ale i z Europy, a nawet z USA. Z Europy przyjeżdżają gracze ze światowej czołówki, np. Paradox czy Xantom. Limit graczy w tym roku to około 50 osób, gdyż taka jest pojemność hotelu. Samo wydarzenie w świecie Quake World jest drugie co do wielkości w Europie. W Polsce jest to jedyna impreza organizowana w roku.

Na Quake Party gracze rywalizują w różnych trybach gry, takich jak 1on1, 2on2, 4on4 oraz Free-For-All. Każdy z nich wymaga innej taktyki, umiejętności i współpracy. Nie brakuje emocji, napięcia i adrenaliny.

-Quake Party to nie tylko zmagania na wirtualnym polu bitwy. To także okazja do spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach, nawiązania znajomości i wspólnego spędzenia czasu. Niektórzy gracze przyjeżdżają z rodzinami. Wszyscy są mile widziani i traktowani jak goście. Zrzucamy się oczywiście na nagrody, ale bardziej jest to spotkanie towarzyskie niż zawody – mówił Damian Górecki, inicjator Party.

To wydarzenie pokazuje, że Quake to gra, która nie starzeje się, nie nudzi i nie traci na popularności. To gra, która łączy pokolenia, narodowości i kultury.

LAN party, to impreza, na której przybyli uczestnicy, na podłączonych do sieci lokalnej komputerach lub konsolach zmagają się w sporcie elektronicznym, tj. konkurują w grach.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Quake World Lan Party Poland: Radomsko stało się mekką fanów kultowej gry Quake World Lan Party Poland 2023 2023 Quake World Lan Party Poland Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE