Pytania z różnej beczki czyli przedszkolaki u prezydent miasta

Grupa 24 dzieci z klasy "0" z PSP nr 3 w Radomsku, wraz opiekunami, mogła nie tylko zobaczyć prezydent Annę Milczanowską na żywo, a także z panią prezydent porozmawiać.

Grupa 24 dzieci z klasy "0" z PSP nr 3 w Radomsku, wraz opiekunami, mogła nie tylko zobaczyć prezydent Annę Milczanowską na żywo, a także z panią prezydent porozmawiać. W poniedziałek, 1 października, dzieci odwiedziły Urząd Miasta.

W trakcie wizyty najmłodsi radomszczanie wykazali się doskonałą znajomością spraw miasta oraz jego władz. Maluchy doskonale wiedziały kto jest prezydentem Radomska,  zastępcą prezydenta, a także kto piastuje funkcję naczelnika Wydziału Edukacji i Wychowania. Dzieci zadawały wcale niełatwe pytania czasem z różnej beczki. Padło pytanie: dlaczego pani została prezydentem? Anna Milczanowska odpowiedziała, że do kandydowania na tą funkcję namówili ją koleżanki i koledzy z ugrupowania FS-G w 2006 roku. - A kim pani chciała zostać będąc w naszym wieku? - zapytało jedno z dzieci. Okazało się, że prezydent Milczanowska w dzieciństwie chciała zostać fryzjerką. W wolnym czasie prezydent czyta poezję, a także zajmuje się rodziną.

Przez chwilę każde z dzieci uczestniczące w spotkaniu mogło się poczuć jak prezydent Radomska, gdyż miały okazję  posiedzieć w prezydenckim fotelu. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć. Oprócz Anny Milczanowskiej w spotkaniu uczestniczyli naczelnik Wydziału Edukacji i Wychowania radomszczańskiego magistratu, Elżbieta Sękowska oraz wiceprezydent Marek Błasiak, któremu dzieciaki wręczyły prezent z okazji Dnia Chłopaka, który przypadał 30 września. Na koniec, w podziękowaniu za miłe spotkanie, dzieci zaśpiewały piosenkę.

Więcej o:
wizyta dzieci psp nr 3 spotkanie z prezydentem anna milczanowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE