PUP w Radomsku podsumował działania i nagrodził pracowników

PUP w Radomsku podsumował działania i nagrodził pracowników Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia był okazją do podsumowania działań Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku oraz nagrodzenia wyróżniających się pracowników.

Jak poinformował dyrektor PUP Łukasz Więcek, w ciągu ostatnich pięciu lat stopa bezrobocia w naszym powiecie spadła o połowę. Pod koniec 2021 roku wynosiła ona 4,6 proc. i była niższa, niż średnia wojewódzka (5,6 proc.) oraz krajowa (5,4 proc.).

Obecnie klientami urzędu są już nie tylko bezrobotni, coraz więcej nich to osoby chcące zmienić pracę, obcokrajowcy oraz pracodawcy poszukujący pracowników.

Radomszczański PUP stawia na aktywną walkę z bezrobociem. W 2021 roku zorganizował 234 giełdy pracy w których wzięło udział kilka tysięcy osób, 197 z nich – znalazło pracę. 626 osób uczestniczyło w aktywnych formach walki z bezrobociem, z czego ok. 575 osób podjęło lub utrzymało pracę. Działając w ramach programów tzw. tarczy antykryzysowej w czasie pandemii koronawirusa podpisano 10 616 umów, na podstawie których wypłacono przedsiębiorcom 61 353 000 zł.

W uroczystym spotkaniu pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku wzięła udział Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego Małgorzata Lewandowska.

- Znaczny spadek bezrobocia w naszym powiecie to w dużej mierze zasługa zaangażowania wszystkich pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku. To efekt Waszej codziennej aktywnej pracy z osobami poszukującymi zatrudnienia i pracodawcami, którzy takich pracowników oczekują – mówiła wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

- Pełnicie ważną misję dla rozwoju społeczeństwa na lokalnym rynku pracy. A swoje wyjątkowe zaangażowanie wykazaliście wspierając przedsiębiorców w czasie pandemii COVID-19. W imieniu Zarządu Powiatu Radomszczańskiego gratuluję wyników i życzę satysfakcji z wykonywanej pracy. Niech trud, poświęcenie i zaangażowanie w realizację codziennych obowiązków związanych ze współczesnym rynkiem pracy owocuje uznaniem i zadowoleniem ze strony wszystkich klientów - dodała.

Więcej o:
radomsko pup radomsko urząd pracy dzień pracownika publicznych służb zatrudnienia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE