PUP oferuje staż i pieniądze na podjęcie działalności gospodarczej

PUP oferuje staż i pieniądze na podjęcie działalności gospodarczej Fot. perspektyw.pl

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku ogłasza kolejne nabory wniosków. Już wkrótce pracodawcy będą mogli wnioskować o zorganizowanie staży. Natomiast osoby bezrobotne będą mogły się starać o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Nabór wniosków potrwa w dniach od 7 do 11 sierpnia 2017 r.

Staż, oznacza nabywanie przez bezrobotnego umiejętności praktycznych do wykonywania pracy bez nawiązania stosunku pracy z pracodawcą. W roku 2017, Powiatowy Urząd Pracy  będzie kierował osoby bezrobotne na staż na okres 6 miesięcy.

Osoby bezrobotne, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku (lub w filii PUP w Przedborzu), u których ustalona ścieżka pomocy przewiduje wsparcie w postaci dotacji, mogą ubiegać się o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej. Środki będą przyznawane na działalność prowadzoną na terenie powiatu radomszczańskiego. Maksymalna kwota o jaką może wnioskować osoba bezrobotna w 2017 r. to 24 tys. złotych.

Planowane staże i dotacje realizowane będą w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz środków Funduszu Pracy.

Osoby bezrobotne zainteresowane złożeniem wniosku o jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej będą mogły wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez pracowników PUP w Radomsku nt. „Wypełnianie wniosku o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej”.  Terminy spotkań zostaną podane w oddzielnym komunikacie.

Regulaminy oraz aktualne wnioski dostępne są w siedzibie Urzędu oraz na stronie internetowej www.pup-radomsko.pl odpowiednio w zakładkach Dla Pracodawców i Dla Bezrobotnych. Szczegółowe informacje można również uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku oraz pod nr tel.: 44 683 73 56 do 58, tj.:
- pok. nr 25 (staże), nr tel. wew. 12,
- pok. nr 26 (jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej), nr tel. wew. 38.

Więcej o:
pup pup radomsko staż pup staż radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE