Punkt pobrań wymazów typu drive – thru działa już przy Szpitalu Powiatowym w Radomsku

Punkt pobrań wymazów typu drive – thru działa już przy Szpitalu Powiatowym w Radomsku Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Od poniedziałku 11 maja 2020 r. przy Szpitalu Powiatowym w Radomsku funkcjonuje mobilny punkt pobrań wymazów Drive - Thru.

Każda osoba przebywająca na kwarantannie, w 11 dniu jej odbywania otrzyma SMS informujący o możliwości zgłoszenia się do punktu mobilnego pobrań wymazów pod kątem zarażenia koronawirusem celem wykonania badania w kierunku COVID-19. Zgłoszenie nie jest obligatoryjne. Badanie jest zalecane, ale dobrowolne.

Ogólne zasady organizacji punktu pobrań:

1. Do punktu pobrań wymazów pod kątem zarażenia koronawirusem, celem wykonania badania może udać się każda osoba w 12. dniu kwarantanny, która w 11. dniu jej odbywania otrzymała wiadomość SMS informującą o możliwości zgłoszenia się, bądź osoba odbywająca kwarantannę, która została skierowana do punktu drive-thru przez państwowego powiatowego inspektora sanitarnego (listę tych osób należy przesyłać w dniu poprzedzającym pobieranie wymazów bezpośrednio do podmiotu obsługującego punkt drive-thru).
2. Pacjent ma obowiązek posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem oraz nr pesel.
3. Dojazd do punktu pobrań może nastąpić wyłącznie pojazdem samochodowym, którego posiadaczem jest osoba odbywająca obowiązkową kwarantannę lub osoba
wspólnie z nią zamieszkująca lub gospodarująca.
4. Pacjent nie może opuszczać pojazdu przez cały czas procedury pobierania wymazu, przebywać w trakcie pobierania materiału w masce ochronnej, którą zdejmuje się wyłącznie na polecenie osoby pobierającej wymaz.
5. Po przybyciu pacjenta do punkcie pobrań pracownicy podmiotu leczniczego, który zorganizował punkt, sprawdzają w systemie EWP na podstawie nr pesel pacjenta czy dana osoba jest objęta kwarantanną. Po potwierdzeniu tego faktu należy wystawić zlecenie testu w systemie EWP oraz pobrać wymaz. W przypadku braku osoby w systemie EWP wymaz nie może zostać pobrany.
6. Następnie, w systemie EWP należy wybrać z listy laboratorium, któremu zleca się dokonanie diagnostyki (obecnie wskazywane jest z jednodniowym wyprzedzeniem
przez WSSE w Łodzi). Informacja ta jest już wtedy widoczna dla laboratorium, do którego należy dostarczyć pobrane wymazy.
7. Informacja o wyniku badań będzie wprowadzona przez laboratorium do systemu EWP, a następnie widoczna dla sanepidu – w EWP oraz dla pacjenta – na jego Internetowym Koncie Pacjenta (pacjent.gov.pl).

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomsku prosi osoby, które otrzymają SMS aby kontaktowały się także telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Radomsku pod numerem 44 685-23-51 lub 666 046 587

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus mobilny punkt pobierania wymazów radomsko szpital powiatowy w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE