Punkt pobierania wymazów na obecność COVID-19 również dla osób kierowanych przez lekarza POZ. Jak z niego korzystać?

Punkt pobierania wymazów na obecność COVID-19 również dla osób kierowanych przez lekarza POZ. Jak z niego korzystać?

Jak poinformował Szpital Powiatowy w Radomsku, do punktu przy oddziale obserwacyjno-zakaźnym, gdzie można przeprowadzić badanie na obecność COVID-19, mogą zgłaszać się również pacjenci kierowani od niedawna przez lekarza rodzinnego (lekarza POZ). Jeśli w wyniku teleporady, wizyty w przychodni lub wizyty domowej lekarz POZ uzna, że u pacjenta wystąpiły objawy charakterystyczne dla COVID-19, może wystawić skierowanie na wykonanie testu.

W Szpitalu Powiatowym w Radomsku wykonanie testu jest możliwe w godzinach 11.00-15.15, we wszystkie dni tygodnia. Służy do tego tzw. mobilny punkt drive-thru umiejscowiony przy Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym.

Testy na COVID-19 dla osób wybierających się do sanatorium

Osoby ze skierowaniem do sanatorium mogą się zgłaszać do punktu pobrań wymazów, który znajduje się w drugim namiocie koloru pomarańczowego zlokalizowanym przy Oddziale Obserwacyjno- Zakaźnym. Osoby te powinny zgłaszać także w godzinach 11.00-15.15, we wszystkie dni tygodnia, jednak nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu. Termin wskazany jest na dokumentacji przesłanej przez NFZ.

Instrukcja dla wszystkich osób korzystających z punktu drive-teru:

- Podjedź koło szlabanu przy wjeździe do szpitala. Pamiętaj aby mieć przy sobie dokument tożsamości, a na sobie maseczkę zasłaniającą usta i nos.
- Wjedź na teren szpitala.
- Kieruj się jadąc samochodem w stronę namiotu stojącego obok Oddziału Obserwacyjno- Zakaźnego trasę wyznaczają strzałki ustawione wzdłuż drogi. Piesi powinni kierować się tą samą drogą.
- Podjedź pod namiot i postępuj zgodnie z poleceniami personelu, nie wychodź z auta! Nie podchodź samodzielnie do namiotu bez zezwolenia personelu punktu.
- O wynikach zostaniesz poinformowany po mniej więcej dobie od pobrania wymazu, łącznie z weekendami. Wynik badania może być dostępny w terminie późniejszym niż 24 godziny, jest to zależne od możliwości i przepustowości laboratorium diagnostycznego.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko wymazy punkt drive thru skierowanie lekarz poz koronawirus test
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE