Pulsoksymetr - co to jest i jak działa?

Pulsoksymetr - co to jest i jak działa? Fot. Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

W ostatnim czasie urządzenie to zyskało na popularności. Wszystko jest spowodowane chorobą drug oddechowych, czyli COVID-19, którą wywołuje zakażenie się koronawirusem. Co to za urządzenie? Oczywiście pulsoksymetr - nieodłączny partner chorej osoby, która chce na bieżąco kontrolować swój stan. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest pulsoksymetr, jak działa, przy tym poznasz właściwości jednego z modeli.

1. Pulsoksymetr - czym jest to urządzenie?
2. Model firmy Microlife - skuteczność w sprawdzaniu stanu zdrowia

Jak już wiesz, pulsoksymetr jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdej domowej apteczki. W ostatnim czasie jest równie popularny, co ciśnieniomierz. Nic dziwnego, wirusy górnych dróg oddechowych atakują nas coraz częściej. Tylko pulsoksymetr może pokazać nam, w jakim stopniu choroba nas osłabia, a kiedy urządzenie wskaże dość niską saturację - z czystym sumieniem będziemy mogli wezwać pogotowie lub udać się do szpitala.

Pulsoksymetr - czym jest to urządzenie?

Do niedawna wykorzystywane jedynie w przychodniach, klinikach i szpitalach, teraz powszechnie dostępne urządzenie, czyli pulsoksymetr. To profesjonalny sprzęt, który mierzy saturacje oraz częstotliwość bicia serca. Jest przeznaczony dla osób, które borykają się z problemem choroby układu górnych dróg oddechowych. Sprawdzi się jednak również u sportowców i pracowników wysokościowych, bo przy wysiłku i na wysokości saturacja może spadać, a szybkość bicia serca mocno rosnąć. Mierząc poziom tlenu i tętno będziemy wiedzieć, czy coś nam dolega. W łatwy i szybki sposób zdiagnozujemy u siebie chorobę górnych dróg oddechowych.

Model firmy Microlife - skuteczność w sprawdzaniu stanu zdrowia

Pulsoksymetr firmy Microlife, a dokładnie model OXY300 to profesjonalny sprzęt, znajdziesz go pod tym linkiem: https://www.nowafarmacja.pl/microlife-pulsoksymetr-oxy-300-na-palec-1-sztuka. Na tym przykładzie pokażemy, jakie funkcje ma takie urządzenie. Przede wszystkim ma wyświetlacz OLED, który w czytelny sposób wyświetli wszystkie informacje. Ekran ma 6 trybów wyświetlania, co przekłada się na szczegółowe informacje na temat saturacji oraz tętna. W tym urządzeniu można regulować jasność, co także ma wiele zalet.

Produkt umożliwia pomiar saturacji od 0-100% z uwzględnieniem niewielkich odchyleń.  Tętno mierzy z kolei w przedziale od 30 do 235 uderzeń na minutę. Działa za sprawą dwóch akumulatorków AAA i pobiera 30mA mocy. Przy użyciu baterii alkalicznych wystarcza to na 30h nieustannej pracy. Najlepsze warunki do użytkowania tego pulsoksymetru to temperatura od 5 do 40 stopni Celsjusza. Przechowywać go można w temperaturze od -20 do 55 stopni Celsjusza.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE