Puchar Niezdobywców Pucharów. IV edycja najlepszego turnieju charytatywnego w Polsce

Po rocznej przerwie do Powiatowej Hali Sportowej wrócił Puchar Niezdobywców Pucharów. Turniej, który łączy grę w piłkę z pomaganiem zorganizowano 20 stycznia.

W tym roku zabrakło obrońcy trofeum z 2022 roku, drużyny Pogromu Radomsko, która kilka miesięcy temu zawiesiła działalność. Pogrom po puchar sięgnął także w 2019 roku.

W IV edycji Pucharu Niezdobywców Pucharów wystąpiło 10 zespołów. Losowanie grup odbyło się kilka dni temu na Facebooku turnieju. W grupie A los skojarzył zespoły: Naprzód Borucin, Huta Szklarnia, Orlik Bujny, Przyjaciele Ani i Piasek Potworów. W grupie B zagrały drużyny: Nowy LUKS Gomunice, Mamrot Opole, Żubry Radomsko (wylicytowały miejsce w turnieju za 1200 zł), Futbolowe Historie oraz Żądło Sucha Psina (ekipa spod czeskiej granicy).

Puchar Niezdobywców Pucharów to nie tylko piłkarskie zmagania na boisku, ale przede wszystkim pomoc młodym ludziom walczącym z chorobami. W tym roku pieniądze zebrane podczas imprezy zostaną przeznaczone na leczenie Ani Zbierańskiej z Kamieńska. Uczennica I LO w Radomsku w listopadzie 2022 roku dowiedziała się, że choruje na ostrą białaczkę szpikową. Ania jest po przeszczepie szpiku i wymaga dalszego leczenia.

- Jedna z drużyn jest spokrewniona z Anią, bo sama nazwa wskazuje to Przyjaciele Ani. To oni poprosili poprosili nas o pomoc dla niej. Zdecydowaliśmy się na to, bo stwierdziliśmy, że jest to osoba, która wymaga naszej ingerencji. Cieszymy się, że możemy zagrać dla niej – mówi naszemu portalowi Mateusz Bitnerowski, organizator turnieju.

Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji poza piłkarskich m.in. kiermasz książek, bal karnawałowy dla dzieci w wieku 3-8 lat, występy artystyczne i pokaz iluzjonisty. Nie zabrakło też pysznego jedzenia.

W meczu finałowym zespół Nowy LUKS Gomunice pokonał drużynę Huty Szklarnia 2:0 i tym samym zdobył Puchar Niezdobywców Pucharów. Miejsce trzecie zajęły Żubry Radomsko. Podczas turnieju udało się zebrać 18 880,39 zł.

Najlepszy strzelec - Błażej Strzoda (Huta Szklarnia). Najlepszy bramkarz - Michał Radecki (Naprzód Borucin).

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
puchar niezdobywców pucharów turniej hala powiatowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE