PSZOK wznawia działalność

Po przerwie spowodowanej pandemią, we wtorek 4 maja 2021 r. działający w Płoszowie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zostaje ponownie otwarty dla mieszkańców. Do korzystania z usług PSZOK zachęcali podczas konferencji prasowej przedstawiciele Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku.

Od wtorku 4 maja 2021 roku Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowany przy ul. Jeżynowej w Płoszowie zostanie ponownie otwarty dla mieszkańców Radomska oraz Gminy Radomsko.

- Zachęcamy wszystkich mieszkańców tych dwóch gmin do korzystania z usług Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, do dostarczania zgromadzonych odpadów – mówi Kamil Bugdal, kierownik Działu Promocji i Rozwoju PGK w Radomsku.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Płoszowie czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 – 18.00 oraz w soboty w godz. 7.00 – 12.00.

- Jest mnóstwo odpadów, które jesteśmy w stanie sami wysegregować na terenie swojej posesji. Róbmy to, bo to jest działanie ekologiczne. To zmniejsza koszty funkcjonowania systemu i wpływa na opłatę, którą później wszyscy uiszczamy. Dlatego jeszcze raz zachęcam do korzystania z usług Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Tym bardziej, że nie wszystkie gminy taki punkt posiadają – podkreśla Łukasz Dryja, kierownik Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.

Do PSZOK w Płoszowie dostarczać można m.in. odpady wielkogabarytowe, meble, zużyte opony, opakowania z plastiku, papieru, tektury oraz szkła, przeterminowane lekarstwa, odzież a także odpady zielone. Z tych ostatnich powstaje kompost, poprawiający właściwości gleby. Można go nabyć w PSZOK.

Ogólne zasady funkcjonowania PSZOK i wytyczne dot. odbioru odpadów znajdują się pod adresem: http://www.pgk-radomsko.pl/pszok

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko pgk radomsko pszok odpady komunalne zbióka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE