PSP Strzałków: Dzień wiosny z udziałem strażaków

PSP Strzałków: Dzień wiosny z udziałem strażaków Fot. UG Radomsko

Tegoroczny Dzień Wiosny był dla społeczności PSP w Strzałkowie wyjątkowy. Placówkę odwiedzili druhowie z OSP Strzałków. Dzięki niecodziennym gościom uczniowie wzięli udział w pouczających zajęciach. Poznali zawód oraz niezbędny sprzęt, którym posługują się strażacy. Ćwiczyli również udzielanie pierwszej pomocy. Mieli także okazję zwiedzić samochody pożarnicze.

Tego dnia, około godziny 9. przed szkołą zatrzymały się dwa czerwone samochody strażackie, którymi przyjechali druhowie OSP w Strzałkowie. Strażacy do placówki zostali zaproszeni przez samorząd uczniowski.

- Długo wyczekiwana pora roku wiąże się nie tylko z budzącą się do życia przyrodą, ale również z wiosennym wypalaniem traw czy za szybką jazdą np. na motorach. Celem dzisiejszego spotkania ze strażakami było uświadomienie uczniom jak zachować się w sytuacji zagrażającej życiu człowieka, jak udzielić poszkodowanej osobie pierwszej pomocy – mówi Joanna Wójcik, opiekun samorządu uczniowskiego PSP w Strzałkowie.

Druhowie OSP Strzałków przybliżyli uczniom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej w przypadku osób dorosłych i dzieci. Po zakończeniu pokazu wszyscy chętni mogli praktycznie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na dostarczonych przez strażaków fantomach.

Uczniowie mieli również okazję zwiedzenia wozów strażackich. Zwiedzanie samochodów pożarniczych było dla uczniów nie lada atrakcją.

Zwieńczeniem Dnia Wiosny 2024 roku w PSP w Strzałkowie był grill, podczas którego uczniowie jedząc kiełbaski zastanawiali się co w szkole zostanie zorganizowane z okazji Dnia Dziecka.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko strzałków osp strzałków dzień wiosny szkoła strzałków
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE