PSP nr 8 w Radomsku zaprasza do konkursu: „Humor w poezji dziecięcej - Co w bajkach straszy”

„Humor w poezji dziecięcej - Co w bajkach straszy” - to tytuł tegorocznej edycji konkursu recytatorskiego, który od lat organizowany jest w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Radomsku.

Celem konkursu jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, jak również propagowanie poezji dziecięcej, rozwijanie umiejętności wyrażania własnych uczuć podczas recytacji, rozwijanie umiejętności wyrażania treści utworu poetyckiego gestem i mimiką.

Tegoroczna edycja konkursu różni się od dotychczasowych. Uczestnikami mogą zostać bowiem nie tylko uczniowie klas 1-3, ale i „zerówek”.

Dodatkowo sama forma konkursu, w skutek obostrzeń związanych z pandemią uległa zmianie na całkowicie bezpieczną, przeprowadzoną on-line. Występy dzieci oceniane będą przez jury po ich wcześniejszym nagraniu w przedszkolach i szkołach, do których uczęszczają na co dzień.

Zgłoszenia na konkurs dostarczać można do sekretariatu PSP 8 w Radomsku przy ul. Reja 81, do 26 lutego 2021r. Nagrania z występami konkursowymi podlegać będą dwóm niezależnym ocenom - jury oraz przez społeczność lokalną, poprzez oddawanie tzw. „lajków” bezpośrednio pod nagraniami konkursowymi, zamieszczonymi na profilu Facebookowym PSP 8 w Radomsku.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stronie szkoły 9 marca 2021.

Więcej o:
psp nr 8 w radomsku psp nr 8 konkurs
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE