PSP 7 na trzecim miejscu Energa Cup Basket

W poniedziałek w Sieradzu rozegrano finał wojewódzki Energa Cup Basket, w którym rywalizowało sześć reprezentacji szkół podstawowych.

W poniedziałek 13 kwietnia w Sieradzu odbył się wojewódzki finał Energa Cup Basket, w którym rywalizowało sześć reprezentacji szkół podstawowych. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 zajęła trzecie miejsce.

Energa Basket Cup to największy w Polsce turniej koszykówki dla uczniów szkół podstawowych. Do tej pory w sześciu edycjach programu wzięło udział łącznie prawie 400 tysięcy młodych zawodników i zawodniczek. Co roku do zawodów zgłaszają się drużyny reprezentujące ponad 6500 szkół podstawowych.

Triumfowała Szkoła Podstawowa nr 9 Kutno, która pokonała w finale Szkołę Podstawową nr 4 Sieradz 58:41. W meczu o miejsce trzecie Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 Radomsko zwyciężyła Szkołę Podstawową Tomaszów Mazowiecki 33:30.