Przywrócony został bezpośredni kontakt z urzędnikami

Przywrócony został bezpośredni kontakt z urzędnikami

Od poniedziałku 25 maja 2020 r. urzędy administracji samorządowej są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli. Tak wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. Sprawdziliśmy, jak z zapisów rozporządzenia wywiązują się urzędy w Radomsku.

Jak nas poinformował Wiktor Lewandowski z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta, radomszczański magistrat już od kwietnia jest przygotowany do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli z zachowaniem rygorów sanitarnych. W dużej mierze już taką obsługę realizuje.

- Wszyscy interesanci, którzy wchodzą do urzędu poddawani są obowiązkowej dezynfekcji rąk. Dbamy też o to, by w budynku przebywała zgodna z wymogami sanitarnymi ilość osób – mówi Wiktor Lewandowski.

Interesanci przyjmowani są na parterze urzędu.

- Po poinformowaniu o celu wizyty, urzędnik z odpowiedniego wydziału schodzi do interesanta. Oczywiście najlepiej jest, jeśli wizytę w urzędzie umówimy telefoniczne. Jest też możliwość przyjścia bez wcześniejszego umówienia się, ale należy liczyć się z tym, że trzeba będzie odczekać w kolejce – wyjaśnia Wiktor Lewandowski.

Co istotne, zmienia się sposób kontaktów z prezydentem. W ciągu minionych tygodni przyjęcia interesantów były wstrzymane. Od 25 maja prezydent Jarosław Ferenc przyjmuje interesantów telefonicznie we wtorki w godz. od 11 do 17 po wcześniejszym umówieniu się. W razie konieczności osobistej wizyty będzie przyjmował we wtorki w godz. od 13 do 16 po uprzednim telefonicznym umówieniu się.

Zmienił się również sposób wejścia do urzędu. Otwarte będą jedynie główne drzwi urzędu. Wejście od strony windy będzie zamknięte (dotychczas było to wejście dla chcących skorzystać z kasy urzędu).

- Żadnym zmianom nie ulegają obostrzenia sanitarne w postaci obowiązkowego zasłaniania ust i nosa oraz odkażania dłoni przed wejściem do budynku. Nadal zachęcamy interesantów Urzędu Miasta do załatwiania formalności za pomocą telefonów, platformy e-PUAP i poczty elektronicznej um@radomsko.pl. Dokumenty i wnioski można również złożyć w kopertach do skrzynki wystawionej przy wejściu głównym do budynku Urzędu Miasta. Na kopercie prosimy umieścić telefon kontaktowy – mówi Wiktor Lewandowski.

Również urzędnicy Starostwa Powiatowego w Radomsku podkreślają, że urząd już od dłuższego czasu prowadzi bezpośrednią obsługę interesantów.

- Każdy może przyjść, spotkać się z urzędnikiem i załatwić sprawę urzędową. Żeby usprawnić obsługę, należy się umówić telefoniczne. Osoby, które przyjdą do starostwa bez wcześniejszego umówienia wizyty, również zostaną obsłużone – wyjaśnia rzecznik prasowy starostwa, Wioletta Bąk-Kempa.

Wioletta Bąk-Kempa przypomina, że w celu umożliwienia sprawnej obsługi interesantów, Zarząd Powiatu podjął decyzję o wydłużeniu godzin pracy urzędu. Do 29 maja 2020 r. Starostwo Powiatowe w Radomsku czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-18.00 (z przerwą w godz. 12.30-13.00).

Więcej o:
radomsko urząd miasta starostwo powiatowe praca urzędu kontakt z urzędnikami obsługa interesantów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE