Przywitanie wiosny z rowerowo.pl

Radomszczańscy rowerzyści rozpoczęli powitanie wiosny na okolicznościowym rajdzie

Radomszczańscy rowerzyści już 19 marca w sposób symboliczny przywitali wiosnę na okolicznościowym rajdzie. W piękne, sobotnie popołudnie wszyscy zainteresowani wyjazdem zebrali się o 15.00 pod fontanną, aby uformować peleton do wyjazdu. Sporo uczestników było ubranych w kolorowe stroje czy posiadało, żywe kolorowe akcenty.

- Dzisiejsze spotkanie jest kontynuacją 9-letniej tradycji i nie ukrywam swojej radości, że tak właśnie się dzieje. Inicjatorem wydarzenia jest ekipa związana z rowerowo.pl, ale wiele osób, które dziś tu przybyły, przyłączyły się z w sposób spontaniczny - opowiadał o wydarzeniu organizator.

Grupa rowerowo.pl jest nieformalną ekipą, która jest skupiona wokół strony internetowej o tej samej nazwie. To właśnie tam, można znaleźć informacje o najbliższych wyjazdach grupy, które mają miejsce cyklicznie, przez cały rok. Jedynym warunkiem, aby uczestniczyć w wyjeździe, to posiadanie sprawnego roweru i czuć się na siłach, aby pokonać wyznaczone dystanse.

O godz. 15.30 uczestnicy ruszyli w kierunku Suchej Wsi, potem lasem do Klekowca i na Topisz, gdzie pożegnano zimę symbolicznym spaleniem Marzana - jest to męski odpowiednik Marzanny.

Nie zabrakło również wolontariuszy akcji Kilometry Dobra, którzy zbierali datki do puszek przed wyruszeniem w drogę. Warto zaznaczyć, iż organizatorzy tej kampanii społecznej w Radomsku, udzielili swojego wsparcia przy promocji rowerowego wydarzenia.  

Więcej o:
powitanie wiosny rowerowo.pl kilometry dobra radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE