Przyszłość Radomska oczami kandydatów na posłów

Przyszłość Radomska oczami kandydatów na posłów

Kampania parlamentarna dobiega końca. Przez ponad miesiąc, kandydaci mieli okazję przekonywać wyborców do swoich programów. Anna Milczanowska, Krzysztof Ciecióra i Jacek Rak dla naszego portalu podsumowali mijającą kampanię i powiedzieli, to co zrobią dla naszego miasta, jeśli zostaną wybrani na przedstawicieli do Sejmu.

- W tym czasie odbyliśmy też wiele spotkań, rozmów i uważnie słuchaliśmy Polaków jakiej Polski chcieliby na kolejne lata. Z tego zrodził się wielki projekt, nie tylko gwarantujący kontynuację i rozwój tego, co już spotkało się ze społeczną akceptacją, ale także  śmiałe, nowe działania, które będą służyć każdemu człowiekowi, polskim  rodzinom, ale także polskiej gospodarce. Bo to wszystko są naczynia połączone. Finałem było ostatnich kilka tygodni, kiedy uczciwie, w bardzo jasnym, prostym przekazie przedstawiliśmy kompletny program. Ten najbliższy i ten na wiele lat. Program, który gwarantuje silną i bezpieczną Polskę, w której ludziom dobrze się żyje. Dlatego namawiam, jak zawsze - spotkajmy się na wyborach. Bo 13 października wybierzemy Polskę naszych ambicji, marzeń i możliwości. Uczestniczyliście Państwo w tym projekcie przez ostatnie lata, miesiące, dni, i za to serdecznie wszystkim dziękuję. Nie wolno nam tego zmarnować. Bo po to są wybory parlamentarne. A to dodatkowe pytanie o przyszłość mojego ukochanego Radomska? Tak jak zawsze podkreślam, że odgrywa w mym sercu i głowie szczególną rolę. Jestem przekonana, że w zaproponowanej przez Zjednoczoną Prawicę wizji dla Polski jest znakomite miejsce dla rozwoju także naszego miasta i ziemi radomszczańskiej. Dotyczy to tak infrastruktury - w tym miejscu pragnę przypomnieć, że ok 16 mln zł z Funduszy Dróg Samorządowych, które trafiło do Powiatu to dopiero początek , spraw gospodarczych jak i społecznych. Zresztą, zarówno miejscy, jak i powiatowi radni Prawa i Sprawiedliwości, a także moje biuro poselskie są zawsze do Państwa dyspozycji. Razem możemy zdziałać naprawdę bardzo wiele dobrego – mówiła Anna Milczanowska (PiS).

- Kampania wyborcza dobiega końca i jest prowadzona przeze mnie stosownie do możliwości. Proszę zauważyć, że jako kandydat bezpartyjny na liście nr 4, czyli Konfederacji nie mam dostępu do publicznych pieniędzy i ludzi, którzy poświęcą cały swój wolny czas (być może robią to nawet w godzinach pracy) do pomocy w czasie kampanii. Oczywiście pomoc ta nie jest bezinteresowna. Tak czy inaczej za te pełne przepychu banery, gazetki i Bóg wie co jeszcze zapłacicie Państwo Wy, z podatków. Osobiście liczę na wyborców, którzy po pierwsze zgadzają się z moimi poglądami i po drugie z działaniami jakie dotychczas prowadziłem. Uważam, że siła polityczna którą reprezentuję, powinna mieć swoją reprezentację w sejmie RP. Jeżeli chodzi o działania jakie podejmę dla Radomska, jako poseł naszej ziemi, to odpowiem tak. Wszystkie postulaty jakie pragnę realizować, jak choćby obniżka podatków, systemowa poprawa opieki zdrowotnej i odbiurokratyzowanie życia gospodarczego i społecznego będą korzystne dla mieszkańców Polski, a co za tym idzie i naszego Radomska. Natomiast mogę zadeklarować, że nie podniosę ręki na jakąkolwiek inicjatywę, która mogłaby uczynić Radomsko i cały region lepszym miejscem do życia – podkreśla Jacek Rak (Konfederacja).

- Niezależnie od mojego indywidualnego wyniku Radomsko musi dynamicznie korzystać ze wszelkich możliwości rozwoju związanych z programami rządowymi, czy inicjatywami, które są dla nas szansą. Obwodnica miasta, która od wielu lat czeka na realizację, musi być w końcu zbudowana. Mamy ogromny przemysł meblarski, który wyróżnia się w skali kraju. Chce, żeby stolarze z Radomska byli awangardą w przygotowywanym przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii programie wsparcia eksportu polskich mebli. Potrzebujemy nowych boisk dla młodych piłkarzy, ale również nowej bazy dla uprawniających sporty walki, ciężary, czy lekkoatletykę. Moja skuteczność w tej sprawie to 3.5 mln zł na basen w Radomsku i 1.5 mln zł na boiska w Piotrkowie Trybunalskim. Czas na kolejne inwestycje sportowe właśnie w Radomsku. Doprowadzę do tego, że Pendolino będzie się zatrzymywać w Radomsku, oraz skorzystamy na budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. CPK to największa inwestycja transportowa po 89 roku w tej części Europy i nasi przedsiębiorcy i mieszkańcy muszą na niej skorzystać. Chce również dbać o to, co przez całe lata zostało zaniedbane, czyli jakość powietrza. Smog bardzo szkodzi nam i naszym dzieciom, doprowadzę do dynamicznych działań związanych z termomodernizacją, wymianą kopciuchów i wsparciem dla paliw lepszej jakości. Jest to również związane z geotermią, która może być dużą szansa dla Radomska, a wniosek w tej sprawie niepotrzebnie został zapomniany. Do realizacji tych zadań potrzebny jest ktoś dynamiczny i skuteczny, dlatego postanowiłem startować i liczę na Państwa głosy. Pragnę reprezentując nowe pokolenie polityków, zadbać o interesy całej naszej społeczności – powiedział z kolei Krzysztof Ciecióra (PiS).

Więcej o:
wybory 2019 wybory radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE