Przystanek Historia w muzeum

Oddział IPN w Łodzi oraz Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku zapraszają na inaugurację działalności Przystanku Historia, którego celem jest popularyzacja wiedzy o historii najnowszej.

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zapraszają na inaugurację działalności Przystanku Historia.Celem Przystanku Historia jest popularyzacja wiedzy o historii najnowszej. To comiesięczne spotkania dla wszystkich zainteresowanych historią: wykłady, promocje publikacji IPN, seminaria, pokazy filmowe, warsztaty metodyczne dla nauczycieli, lekcje historii.

Na pierwsze spotkanie 15 grudnia 2015 r.(wtorek) na godz. 13.00 do Galerii Muzeum zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Zaprezentowana zostanie przygotowana przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi publikacja, która z pewnością będzie przydatna w pracy z mapą historyczną.


Puzzle edukacyjne „IV rozbiór Polski” - to narzędzie dydaktyczne, które utrwala materiał oraz kształci umiejętność orientacji przestrzennej i czytania mapy. Ponadto ćwiczy spostrzegawczość i pamięć, poszerza wiedzę na temat geografii historycznej Polski oraz rozwija umiejętności niezbędne w pracy zespołowej. Materiał przeznaczony jest dla uczniów w wieku od 12 lat. Zgodnie z podstawą programową może być użyty w II i IV etapie edukacyjnym tj. w szkole podstawowej i ponadgimnazjalnej z komentarzem historycznym.

Na spotkaniu zademonstrujemy możliwości wykorzystania puzzli. Drużyny złożone z zaproszonych uczniów będą mogły sprawdzić się w rywalizacji – zwycięzcy otrzymają gry wydane przez IPN. Uczniowie będą układać puzzle z Mapą historyczną okupowanej Polski (31 XII 1939) z uwzględnieniem wcześniejszych zmian granic w regionie dokonanych w latach 1938-1939. Następnie będą mieli za zadanie odszukanie na ułożonej mapie 44 miejscowości przedstawione na kartach. W ten sposób poznają przebieg kampanii polskiej 1939 roku.

Obecność na promocji puzzli i udział w rozgrywkach prosimy zgłaszać do 11 grudnia br. (tel 42 616 27 16 pawel.kowalski@ipn.gov.pl).


Info: www.muzeum.radomsko.pl oraz www.ipn.gov.pl 

Więcej o:
muzeum przystanek historia ipn
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE