Radomsko, Łódzkie 21.0o Poniedziałek, 19 Sierpnia 2019

Przypadki naruszenia ciszy wyborczej w Radomsku

Miasto

Do naruszenia ciszy wyborczej doszło w Radomsku – informuje policja. Do przekroczenia prawa doszło zarówno w okresie poprzedzającym wybory oraz w dniu głosowania 16 listopada.

Do naruszenia ciszy wyborczej doszło w Radomsku – informuje policja. Do przekroczenia prawa doszło zarówno w okresie poprzedzającym wybory oraz w  dniu głosowania 16 listopada.
fot. archiwum
O szczegółach informuje radomszczańska policja: Śledczy będą sprawdzać czy doszło do naruszenia przepisów kodeksu wykroczeń i kodeksu wyborczego albo kodeksu karnego w związku z uszkodzeniem, zniszczeniem lub kradzieżą banerów z wizerunkami kandydatów. Agitacją wyborczą polegającą na kupowaniu głosów czy agitacją wyborczą polegającą na rozpowszechnianiu ulotek wyborczych na terenie urzędu. Umieszczaniem banerów z wizerunkami kandydatów na budynkach, ogrodzeniach bez zezwolenia osób uprawnionych. Wpłynęło tez zawiadomienie na działanie na szkodę kandydatów do władz samorządowych poprzez zbyt wczesne usunięcie tablic informacyjnych, na których umieszczone były plakaty.

komentarze