Radomsko, Łódzkie 24.0o Piątek, 26 Kwietnia 2019
ważne informacje
  • 10:04 Majówka w Radomsku: koncerty, wystawy, obchody rocznicowe czytaj dalej
Autopromocja redakcja

Przyłącz się do akcji #LiniaProsta

Miasto
Beata Januszewska

#LiniaProsta to akcja zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Zespołu Downa, który przypada na 21 marca. I ty w bardzo prosty sposób możesz wziąć w niej udział i pomóc. Przeczytaj jak.

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny. To także Światowy Dzień Zespołu Downa. Akcja #LiniaProsta to już trzecia edycja, którą organizuje telewizja Lifetime i fundacja „Ja też”. Dochód z niej zostanie przeznaczony na projekt „Przystanek Szekspir” prowadzony przez Teatr Szekspirowski w Gdańsku. W ramach projektu osoby z zespołem Downa są przygotowywane do pracy przy obsłudze widowni podczas spektakli w teatrze.

Celem akcji jest zebranie pieniędzy na wsparcie w postaci usamodzielnienia osób z zespołem Downa oraz walka z wykluczeniem społecznym. Telewizja za każde zdjęcie opublikowane w internecie na profilach społecznościowych przekaże złotówkę na rzecz fundacji.

Ważne, aby w poście z opublikowanym zdjęciem dłoni z widoczną narysowaną kreską, oznaczyć profile @LifetimePolska i @Fundacja_JaTez. A także dodać #LiniaProsta.

Głównym celem jest uzbieranie 10 tys. złotych i utworzenie Najdłuższej Linii Prostej. Wystarczy tylko narysować na dłoni prostą linię.

Skąd wziął się pomysł?

Data jest wymowna, bowiem ma związek z biologiczną odmiennością osób z zespołem Downa, która polega na trisomii 21. chromosomu. Zamiast dwóch chromosomów, osoby z zespołem Downa mają ich trzy. Jedną z cech szczególnych tych osób jest pojedyncza bruzda na dłoni. I stąd pomysł na akcję #LiniaProsta, która ma być wyrazem solidarności z osobami z zespołem Downa.

Przyłącz się i ty! Okaż wsparcie!

komentarze